• رئیس SEC جنسلر بر نیاز به نظارت دقیق‌تر و افشای شفاف در رمزارزها تأکید کرد.

در طی مصاحبه‌ای با CNBC، رئیس SEC گری جنسلر، بر نقش هوشیار مرجع نظارتی در بخش ارزهای دیجیتال تاکید کرد. این بحث مدت کوتاهی پس از صدور اطلاعیه ولز به پلتفرم معاملاتی Robinhood توسط SEC انجام شد که نشان دهنده نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار بود.

جنسلر بر اهمیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار به‌ عنوان مجری نظارتی که تضمین می‌کند نهادهایی که با اوراق بهادار معامله می‌کنند با قانون مطابقت دارند، تأکید کرد. او نگرانی‌هایی را در مورد کفایت افشای اطلاعات در بازار ارزهای دیجیتال مطرح کرد و آن را با هنجارهای موجود در بازارهای اوراق بهادار سنتی در تضاد قرار داد.

طبق گفته جنسلر، دارایی‌های دیجیتالی طبق قوانین جاری به عنوان اوراق بهادار تلقی می‌شوند و به این ترتیب، نیاز به افشای جزئیات مشابه آن‌چه از شرکت‌های عمومی انتظار می‌رود، دارند. این گفتگو هم‌چنین به اقدامات حقوقی اخیر اشاره کرد، جایی که جنسلر از اظهار نظر در مورد موارد خاص، مانند شکایت جاری توسط Consensys علیه SEC، که حول وضعیت نظارتی اتریوم (ETH) می‌چرخد، اجتناب کرد.

از نظر تاریخی، طبقه‌بندی ETH متفاوت بوده است، برخی از کارکنان سابق SEC آن را یک اوراق بهادار نمی‌دانند، در حالی که کمیسیون تجارت کالا و آتی آن را به عنوان یک کالا می‌شناسد. رئیس SEC جنسلر خاطرنشان کرد که درخواست‌های Ether ETF در کمیسیون در حال بررسی است.

او اطمینان داد که به موقع به این موارد رسیدگی خواهد شد و توجه دقیقی را که چنین برنامه‌هایی به دلیل ماهیت پیچیده محصولات ارزهای دیجیتال نیاز دارند، برجسته کرد. در نهایت، جنسلر از اقدامات خاصی در بازار متمرکز ارزهای دیجیتال انتقاد کرد که می‌تواند به سرمایه گذاران آسیب برساند.

وی خاطرنشان کرد که چنین اقداماتی در صرافی‌های سنتی مانند بورس نیویورک مجاز نخواهد بود و این نکته را در مورد نیاز به نظارت نظارتی دقیق در صنعت کریپتو نشان می‌دهد. رئیس SEC جنسلر از طریق اظهارات خود، نقش SEC را در نظارت و اجرای انطباق در بازار رو به رشد کریپتو تقویت کرد و بر تلاش‌های مداوم برای تقویت حمایت از سرمایه ‌گذاران و یکپارچگی بازار تأکید کرد.

منبع خبر: coinpaprika

لینک مطلب: رئیس SEC جنسلر، از مقررات سختگیرانه‌تر رمزارزها و شفافیت حمایت می‌کند