النور ترت (Eleanor Terret)، خبرنگار فاکس (FOX)، در شبکه اجتماعی X اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، امروز مذاکراتی را جهت تصمیم‌گیری درمورد تأیید یا رد اولین صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بین‌کوین (BTC) در ایالات متحده برگزار خواهد کرد.

در همین راستا، ترت اظهار داشت که SEC قرار است جلساتی را با صرافی‌های نزدک (Nasdaq)، بورس معاملات آپشن شیکاگو (CBOE) و بازار بورس نیویورک (NYSE)، برای رسیدگی به درخواست‌های ارائه‌شده توسط صادرکنندگان ETF اسپات برگزار کند.

SEC قبلا نیز با بلک‌راک (BlackRock) و بازار بورس نزدک درباره تغییر قانون پیشنهادی در فهرست و تجارت سهام صندوق سرمایه‌گذاری آی‌شیرز (iShares)، جلساتی را برگزار کرده بود.

در حالی که این بحث‌ها در بحبوحه پیش‌بینی ماتریکس‌پورت (MatrixPort) مبنی بر رد احتمالی صندوق‌های ETF توسط SEC رخ می‌دهد، مهلت دقیق و تأیید این پیش‌بینی، مبهم باقی مانده است.

با این حال، این جلسات از اهمیت زیادی برخوردارند؛ زیرا به صادرکنندگان ETFها اجازه می‌دهند تا کاستی‌های برنامه‌های خود برای گرفتن تأییدیه SEC را برطرف کنند.

پیش‌بینی ماتریکس‌پورت به‌دلیل موضع منفی رئیس SEC، گری گنسلر، در قبال صنعت کریپتو بوده است. در همین حال، یکی از تحلیل‌گران مشهور رمزارزها توجهات “بیش از حد” را به ارزش‌گذاری BTC جلب کرده و می‌گوید که حرکت اخیر قیمت بیت‌ کوین به بالای ۴۵۰۰۰ دلار، “کوتاه مدت” بوده و عملکرد آن در بازه‌های زمانی طولانی مدت، فشار‌ فروش اخیر را امکان‌پذیر کرده است.

با وجود پیش‌بینی‌های مذکور در راستای رد ETFها، چندین اندیکاتور، پیشروی زیادی را نشان می‌دهند، از جمله شاخص پوئل (Puell Multiple)، واگرایی/همگرایی میانگین متحرک لگاریتمی (LMACD) ۲ هفته‌ای، شاخص قدرت نسبی (RSI) ماهانه، اندیکاتور مومنتوم استوکاستیک (SMI) ۲ هفته‌ای، RSI هفتگی و شاخص حرکت جهت‌دار (DMI) هفتگی. بر این اساس، اندیکاتورها خبر از اصلاح بیش از ۳۰ درصدی می‌دهند که این امر می‌تواند قیمت‌ بیت‌کوین را در ماه‌های آینده، به‌طور بالقوه به محدوده ۳۰ هزار دلاری کاهش ‌دهد.

SEC در حال گفتگو با صرافی‌ها درباره اسپات بیت‌ کوین2

منبع : bitcoinist.com

لینک مطلب : کمسیون SEC در حال گفتگو با صرافی‌ها درباره اسپات بیت‌کوین