داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که روند قیمت شیبا اینو (SHIB) در دسامبر سال‌های گذشته کاهشی بوده است. با این حال، این میم کوین به‌ تازگی رکودهای گذشته را به چالش کشیده و همین امر، این سوال را مطرح می‌کند که شیبا در دسامبر امسال چگونه عمل خواهد کرد، آیا باز هم در ماه دسامبر پیش رو مثل سال‌های گذشته با کاهش قیمت روبه‌رو خواهد شد یا این بار برخلاف رفتار گذشته‌ی خود عمل خواهد کرد و به کمک دست‌آورد‌های جدیدش رشد می کند؟

بر اساس داده‌های پلتفرم CryptoRank، شیبا از زمان راه‌اندازی خود در سه سال گذشته، شاهد یک سقوط دو رقمی در ماه‌های دسامبر بوده است. در سال ۲۰۲۱، قیمت SHIB افت قابل‌توجه ۲۹٫۵ درصدی را تجربه کرد و در سال ۲۰۲۲ هم، یک افت ۱۳٫۵ درصدی را به ثبت رساند. به این ترتیب، متوسط کاهش قیمت شیبا در ماه دسامبر آن دو سال، ۲۱٫۵ درصد است.

قیمت شیبا در ماه دسامبر پیش رو و سال‌های گذشته2

بنابراین، اگر تاریخ تکرار شود، توکن شیبا به طور بالقوه ممکن است سال جاری را با قیمت حدودی ۰٫۰۰۰۰۰۶۵۳ دلار به پایان برساند.

با این حال، شرایط برای سرمایه‌گذاران SHIB چندان هم ناامیدکننده نیست؛ چون داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که ماه نوامبر هم در دو سال گذشته یک ماه چالش‌برانگیز برای شیبا بوده است (۲۹٫۶ درصد افت در سال ۲۰۲۱ و ۲۴٫۸ درصد افت برای سال ۲۰۲۲). با این حال و در کمال تعجب، شیبا با یک رشد ۶٫۸۳ درصدی در نوامبر سال جاری، توانسته این روند منفی را بشکند.

از طرفی، به عقیده برخی از تحلیلگران، تکیه صرف بر تاریخچه قیمت، به ویژه با یک جامعه آماری متشکل از تنها سه نمونه، پیش‌بینی‌ دقیقی از روند آتی نمی‌دهد. از سوی دیگر، توکن شیبا انعطاف‌پذیری خوبی داشته و توانایی مقابله با روندهای تاریخی را از خود نشان داده است.

بنابراین، باید منتظر ماند و دید که آیا شیبا در ماه دسامبر امسال از الگوهای تاریخی پیروی می‌کند یا دوباره فعالان بازار را با یک چرخش غیرمنتظره غافلگیر می‌سازد.

منبع : u.today

لینک مطلب : تحلیل قیمت شیبا در ماه دسامبر پیش رو و سال‌های گذشته