سولانا از پروتکل نوآورانه Circle برای آسان‌تر کردن انتقال ارزهای دیجیتال استقبال می‌کند. سولانا با استفاده از پروتکل CCTP شرکت Circle، قابلیت همکاری خود را برای تبادل آسان USDC افزایش می‌دهد.

سولانا اخیراً پروتکل انتقال بین زنجیره‌ای (CCTP) شرکت Circle را با خود یکپارچه کرده است. این امر به توسعه‌دهندگان روی پلتفرم سولانا این امکان را می‌دهد تا مستقیماً توکن‌های USDC را با اتریوم و بلاک‌ چین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مانند آربیتروم، آولانچ، بیس، آپتیمیسم و پالیگان مبادله کنند.

این یکپارچه سازی، دامنه CCTP را به بلاک‌ چین‌های غیر EVM نیز گسترش می‌دهد و قابلیت همکاری را در کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال بهبود می‌بخشد.

این یک گام مهم برای سولانا محسوب می‌شود، زیرا به توسعه‌دهندگان این پلتفرم امکان می‌دهد تا به صورت یکپارچه از USDC موجود در طیف گسترده‌ای از بلاک‌ چین‌ها استفاده کنند.

پروتکل CCTP شرکت سرکل برای اولین بار با ادغام با نوبل (Noble)، یک پروتکل مبتنی بر کازماس (Cosmos)، وارد یک بلاک‌چین غیر EVM شد. این حرکت، ارز دیجیتال باثبات USDC را وارد اکوسیستم کازماس کرد.

با اتصال نوبل به پروتکل ارتباط بین بلاک‌ چین‌های کازماس، CCTP اکنون می‌تواند با تمام زنجیره‌های مرتبط با کازماس کار کند و بدین ترتیب، کاربرد و قابلیت آن را گسترش دهد.

بسیاری از بازیگران اکوسیستم سولانا از پروتکل CCTP حمایت کرده‌اند، از جمله Wormhole، Allbridge، Mayan Finance، Drift Protocol، Sphere Labs، Cube Exchange، Jupiter Exchange، Solend Protocol

انتظار می‌رود پروژه‌های بیشتری در هفته‌های آینده CCTP را یکپارچه کنند، که نشان‌دهنده پذیرش رو به رشد این پروتکل در جامعه سولانا است.

پروتکل‌های پل‌زنی مانند CCTP برای امکان برقراری ارتباط بین شبکه‌های بلاک‌ چین و شکستن دیوارهای سنتی که این شبکه‌ها را جدا از هم نگه می‌دارد، حیاتی هستند.

در حالی که پل‌های سنتی (blockchain bridge) اغلب با مسائل مربوط به اعتماد و کارمزدهای بالا همراه هستند، ارتباط مستقیم CCTP با صادرکننده USDC، یعنی شرکت سرکل (Circle)، آن را به گزینه‌ای ترجیحی برای انتقال این استیبل‌کوین بین بلاک‌ چین‌های مختلف تبدیل می‌کند.

با وجود راه‌اندازی CCTP در سولانا، قیمت توکن بومی این شبکه، یعنی SOL، با ثبات نسبی در حدود ۱۹۰.۴ دلار باقی مانده است.

این موضوع نشان می‌دهد که بازار هنوز واکنش قابل توجهی به این رویداد نشان نداده است. احتمالاً دلیل این امر، انتظار برای مشاهده تأثیرات گسترده‌تر یکپارچه‌سازی CCTP با سولانا است.

منبع : coinpaprika

لینک خبر : سولانا از پروتکل Circle استقبال می‌کند