آفریقای جنوبی در زمینه مقررات رمزارزها، مجوز ۵۹ پلتفرم را دریافت کرده است. بر اساس گزارش اخیر رویترز، سازمان تنظیم مقررات رفتار مالی بخش مالی آفریقای جنوبی (FSCA) مجوز فعالیت ۵۹ کسب و کار حوزه رمزارز را تایید کرده است. این پیشرفت قابل توجه در حالی صورت می‌گیرد که اقتصاد صنعتی‌ترین کشور آفریقا، گام‌های رو به جلو را برای قاعده‌مند کردن این نوع دارایی برمی‌دارد.

افزایش علاقه به رمزارزها در آفریقای جنوبی

در یک کنفرانس بخش مالی، فلیسیتی ماباسو، مدیر اجرایی بخش نظارتی در سازمان تنظیم مقررات رفتار مالی آفریقای جنوبی (FSCA)، اعلام کرد که این سازمان تاکنون ۳۵۵ درخواست مجوز دریافت کرده است که از این تعداد، ۵۹ مورد تا روز سه‌شنبه تایید شده‌اند. در حال حاضر ۲۶۲ درخواست دیگر در حال بررسی است که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی روزافزون به صنعت دارایی‌های دیجیتال در آفریقای جنوبی است.

گزارش همچنین اشاره می‌کند که ارائه دهندگان خدمات دارای مجوز، تحت نظارت مداوم به عنوان بخشی از فرآیند صدور مجوز قرار خواهند گرفت. این امر نه تنها انطباق با استانداردهای نظارتی را تضمین می‌کند، بلکه باعث بهبود حمایت از مصرف‌کننده نیز می‌شود.

همزمان، سازمان تنظیم مقررات رفتار مالی بخش مالی آفریقای جنوبی (FSCA) تحقیقاتی را در مورد افرادی که بدون مجوز مناسب خدمات مالی مرتبط با رمزارز را ارائه کرده‌اند، آغاز خواهد کرد تا آنها را وارد چارچوب نظارتی این کشور کند.

صرافی اوکی ایکس مجوز ارائه خدمات پرداخت را در سنگاپور دریافت کرد

صرافی ارز دیجیتال اوکی‌ ایکس که در سیشل مستقر است، روز چهارشنبه اعلام کرد که شعبه سنگاپوری آن مجوز اولیه ارائه خدمات پرداخت را از سوی مرجع پولی سنگاپور (MAS) دریافت کرده است. این پیشرفت به اوکی‌ ایکس اجازه می‌دهد تا در سنگاپور، توکن‌های پرداخت دیجیتال و خدمات انتقال وجه برون‌مرزی ارائه دهد و بدین ترتیب، جایگاه این شهر-دولت به عنوان قطب پررونق ارزهای دیجیتال در آسیا را بیش از پیش تثبیت کند.

با دریافت این مجوز، اوکی‌ ایکس قصد دارد تا با در نظر گرفتن سنگاپور به عنوان یک «بازار اولویت‌دار»، از تقاضای رو به رشد برای خدمات دارایی‌های دیجیتال در این کشور بهره‌برداری کند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بازار ارزهای دیجیتال با جنون افزایش قیمت روبرو است. بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی خود رسیده و سیل سرمایه‌گذاران به صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین آمریکا (ETFها) سرازیر شده است. علاوه بر این، طبق گزارش رویترز، پیش‌بینی کاهش نرخ بهره جهانی، علاقه به ارزهای دیجیتال را بیش از پیش افزایش داده است.

این تاییدیه اخیر به گسترش حضور جهانی OKX می‌افزاید. در ژانویه، این صرافی مجوز فعالیت از دوبی را دریافت کرد که به آن‌ها امکان ارائه خدمات رمزارز به مشتریان خرد را می‌دهد.

به طور کلی، دریافت مجوز اولیه ارائه خدمات پرداخت توسط اوکی‌ ایکس در سنگاپور، یک نقطه عطف مهم برای این صرافی به شمار می‌رود. این مجوز به اوکی‌ ایکس امکان می‌دهد تا طیف وسیع‌تری از خدمات دارایی‌های دیجیتال را در منطقه آسیای جنوب شرقی ارائه دهد.

منبع : bitcoinist

لینک خبر : آفریقای جنوبی در زمینه مقررات رمزارزها پیشتاز می‌شود