بررسی و تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های معاملاتی کره جنوبی به طور مداوم از قیمت میانگین جهانی پیشی می‌گیرد. در حال حاضر قیمت هر سکه بیت کوین ۶۹۲۴۵ دلار در سطح جهانی مبادله می‌شود، در حالی که در پلتفرم معاملاتی  Upbit در کره جنوبی هر عدد بیت کوین با قیمت ۷۳۵۱۲ دلار معامله می‌شود. علاوه بر این در ماه مارس شاهد رشد ۱۷۲.۲۵ درصدی حجم معاملات در Upbit نسبت به ماه فوریه بودیم که رشد قابل توجهی داشته است.

بیت کوین اخیراً پس از ریزش و رکود هفته گذشته که قیمت آن به ۶۶000 دلار کاهش یافت اکنون کمی بهبود یافته و هر بیت کوین ۶۹۲۴۵ دلار ارزش دارد همچنین ارزش بازار آن به ۱.۳۶ تریلیون دلار رسیده است. در کره جنوبی بیت کوین دارای حق بیمه قوی است و هر سکه بیت کوین در Upbit با قیمت ۷۳۵۰۰ دلار و در صرافی Bithumb، ۷۳۴۵۴ دلار قیمت دارد. شایان ذکر است Upbit و Bithumb دو صرافی پیشرو در کشور کره جنوبی هستند.

upnbit

نرخ مبادله بیت کوین Upbit در ساعت ۹ صبح به وقت شرقی در ۷ آوریل ۲۰۲۴. در همان زمان میانگین جهانی قیمت بیت کوین ۶۹۲۴۵ دلار به ازای هر سکه است.

این اختلاف قیمتی بالا فقط مختص به بیت کوین نمی‌باشد و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر را در بر می‌گیرد به عنوان مثال میانگین قیمت جهانی اتریوم ۳۳۹۴ دلار است ولی در Upbit به ۳۵۹۰ دلار و در Bithumb به قیمت ۳۵۹۲ دلار دست یافته است. سولانا نیز در Upbit و Bithumb به ترتیب ۱۹۰.۹۳ و ۱۹۰.۸۶ دلار ارزش دارد، در حالی که نرخ متوسط جهانی برای سولانا ۱۸۰.۳۷ دلار است بیت کوین کش در Upbit با قیمت ۷۲۲.۹۵ دلار و در صرافی Bithumb با قیمت ۷۲۵.۲۴ دلار معامله می‌شود ولی در زمان مشابه میانگین قیمتی ۶۷۹.۹۵ را در سطح جهانی دارد.

tyyttyt

این رویه انواع ارزهای دیجیتال موجود در کره جنوبی را شامل می‌شود. بررسی داده‌ها نشان می‌دهد که شهر وون در کره جنوبی 2.27 از کل تراکنش‌های بیت کوین و ۱.۴۲ از کل معاملات اتریوم را تشکیل می‌دهد. همچنین شهر وون ۲.۹۱ درصد از کل معاملات سولانا و ۲۲.۶۲ درصد از معاملات بیت کوین کش را در اختیار دارد. شایان ذکر است که ۸.۸۴ درصد از کل معاملات دوج کوین در وون کره جنوبی انجام می‌شود. حجم معاملات ارزهای دیجیتال کره جنوبی در ماه مارس نسبت به فوریه افزایش قابل توجهی داشته است. در فوریه ۲۰۲۴ حجم معاملاتی ارز دیجیتال در Upbit ۸۱.۳۴ میلیارد دلار به ثبت رسید. در ماه مارس این رقم به ۲۲۱.۴۵ میلیارد دلار افزایش یافت که نشان دهنده افزایش ۱۷۲.۲۵ درصدی نسبت به ماه قبل است.

Bithumb نیز رشد مناسبی را تجربه کرد و از حجم معاملاتی ۳۵.۲۴ میلیارد دلار به ۵۰.۷ میلیارد دلار در ماه مارس رسید که نشان دهنده رشد ۴۲.۳۶ درصدی نسبت به ماه گذشته خود است.

منبع: news.bitcoin

لینک مطلب: قیمت ارزهای دیجیتال در کره جنوبی بالاتر از میانگین جهانی