Santiment گفت: ادامه‌ی فعالیت بالای ETF بیت کوین تا هاوینگ، یک وقوع حتمی است.

به گفته شرکت تحلیلی آن‌چین Santiment، مبادلات صندوق‌های بیت کوین (ETF) احتمالا تا هاوینگ بیت کوین در اواخر این ماه پر‌رونق خواهد ماند.

داده‌های بلاک‌چین در نوشته‌ای از X در 8 آوریل نشان داد که حجم ETF بیت کوین از زمانی که دارایی به بالاترین حد خود در اواسط مارس رسید، کاهش نیافته است و افزود: فعالیت معامله‌گران هنوز به طور قابل توجهی بالاتر از نقطه عطفی است که در اواخر فوریه پس از هجوم افراد به انجام معاملات آغاز شده بود.

Santiment در ادامه پیش‌بینی کرد که این یک وقوع حتمی است که فعالیت بالای ETF منجر به هاوینگ بیت کوین در حدود دو هفته دیگر خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود رویداد هاوینگ بیت کوین که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، در 20 آوریل رخ دهد.

بر اساس گزارش Santiment، بین هفت ETF برتر، 3.19‌میلیارد دلار حجم روزانه وجود داشته است. با این حال، جالب است که ببینیم آیا کاهش حجم ETF و حجم آن‌چین مستقیماً پس از آن اتفاق می‌افتد یا خیر.

لوکاس کیلی از Yield App اخیراً پیشنهاد کرده است که انباشت بیت کوین از طریق ETF‌ها می‌تواند احتمال نوسانات بزرگ پس از هاوینگ را کاهش دهد.

حجم ETF بیت کوین نقدی در ماه مارس به 111 میلیارد دلار افزایش یافت که تقریباً سه برابر حجم ماه قبل است که نشان‌دهنده علاقه مداوم به محصولات است.

حجم صندوق بیت کوین

به گفته سرمایه‌گذاران Farside، ورود سرمایه به ETF بیت‌کوین در پایان هفته گذشته افزایش یافت و دو روز، در 4 و 5 آوریل بیش از 200‌میلیون دلار گردش مالی خالص داشت.

این اتفاق پیرو چند روز کاهش در اوایل هفته با خروج 85.7‌میلیون دلار رخ داد که به نظر می‌رسید روندی معکوس نسبت به چند روز قوی در اواخر مارس داشته باشد.

Grayscale با خروج سرمایه‌های ثابت در هر روز معاملاتی ارقام کل را پایین می‌آورد تا اینکه اواسط ژانویه منجر به تبدیل به یک ETF نقدی شد. هفته گذشته، صندوق شرکت GBTC، به مقدار 738‌میلیون دلار کاهش داد و مجموع خروجی بیت کوین را به 294313 بیت کوین رساند.

با این حال، مدیران صنعت همچنان مطمئن هستند. براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، پیش‌بینی کرد که ارزش کل بازار کریپتو در سال جاری دو برابر خواهد شد، که عمدتاً ناشی از ETF‌های نقدی و هاوینگ بیت‌کوین است.

او در 7 آوریل به CNBC گفت: من بسیار خوش‌بین هستم. من فکر می‌کنم روندهای کلان، چیزهای بزرگی مانند ETFها، برای اولین بار منجر به هدایت پول سازمانی واقعی می‌شوند.

منبع : COINTELEGRAPH

لینک خبر: فعالیت قوی ETF بیت کوین تا هاوینگ