پاول دوروف، تعهد تلگرام به بلاک چین TON از جمله پشتیبانی از ایموجی‌های توکن شده، استیکرهای NFT و برنامه‌های عمده‌ای را برای تقسیم درآمد تبلیغات با کاربران و استیبل کوین تتر در Token2049 اعلام کرد.

بنیانگذار این اپلیکیشن که طبق گزارش‌ها بیش از 900 میلیون کاربر ماهانه دارد، گفت که این شرکت در تلاش است تا به کاربران خود توانایی ایجاد ابزار، اپلیکیشن و کسب و کار در تلگرام را بدهد.

دوروف گفت: تلگرام رویکرد متفاوتی را برای کسب درآمد از پایگاه‌های کاربران نسبت به دیگر پلتفرم‌های اصلی پیام‌رسانی و رسانه‌های اجتماعی که داده‌های کاربران را به تبلیغ‌کنندگان می‌فروشند، اتخاذ کرده است. تلگرام اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد درآمد خود را از طریق شبکه تبلیغاتی خود با تولیدکنندگان محتوا در پلتفرم خود به اشتراک بگذارد.

دوروف این حرکت را یکی از بهترین مدل‌های تقسیم درآمد در تاریخ رسانه‌های اجتماعی توصیف کرد. وی همچنین گفت که 50 درصد از درآمدی که تلگرام از نمایش تبلیغات و کانال‌های پخش دریافت می کند، با صاحبان کانال‌ها و تولیدکنندگان محتوا از شبکه TON به اشتراک گذاشته می شود.

تمام این تراکنش‌ها، پرداخت‌های تبلیغاتی، برداشت‌های تبلیغاتی توسط بلاک‌ چین انجام می‌شود. ما از بلاک چین TON به طور انحصاری برای آن استفاده خواهیم کرد.

دوروف تخمین می‌زند که بازار تبلیغاتی که بر روی ریل‌های بلاک‌ چین اجرا می‌شود می‌تواند ده‌ها میلیارد دلار ارزش داشته باشد و کاربران، از صاحبان چت‌های گروهی بزرگ گرفته تا تولیدکنندگان محتوا، سهم مناسبی از درآمد خواهند داشت.

سخنرانی پاول

استفاده از پروتکل بلاک چین همچنین به تلگرام اجازه می‌دهد تا مکانیسم‌های خرید درون برنامه‌ای محدود اعمال شده توسط اپل و گوگل در مورد پردازش پرداخت را کاهش دهد.

با وجود این، تلگرام به توسعه دهندگان اپلیکیشن و بازرگانان اجازه داده است تا با ادغام ۴۰ ارائه دهنده پرداخت، از جمله شرکت‌هایی مانند Stripe، کالاها و خدمات فیزیکی را بفروشند.

پاول دوروف اعلام کرد که قصد دارد امکان توکن‌سازی استیکرها و ایموجی‌ها را در تلگرام با استفاده از بلاک چین TON فراهم کند.

دوروف همچنین گفت که تلگرام قبلاً توکن‌سازی را آزمایش کرده است و اولین پلتفرم رسانه اجتماعی است که فضای نام کاربری خود را توکن می‌کند، این بازار درون پلتفرمی 350 میلیون دلار فروش داشته است و که توکن سازی سایر عناصر پلت فرم آن در راه است:

دوروف گفت که تلگرام به مقیاس‌پذیری شبکه TON نیاز دارد که می‌تواند ده‌ها تا صدها میلیون تراکنش را در آینده پردازش کند.

پس از سخنرانی دوروف در کنفرانس دبی، اپراتور تتر استیبل کوین راه اندازی USDT وابسته به دلار آمریکا را اعلام و تتر نیز از استیبل کوین طلایی تتر گلد (XAUT) در TON رونمایی کرد.

TON در ابتدا توسط تلگرام توسعه داده شد، اما در پی نبرد قانونی بعدی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این برنامه پیام‌رسان تلاش‌های توسعه خود را در می 2020 کنار گذاشت.

سپس گروه کوچکی از توسعه‌دهندگان منبع باز پروژه را به عهده گرفتند که منجر به تأسیس بنیاد TON در می 2021 شد.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: تعهد تلگرام به بلاک چین TON و پشتیبانی از ایموجی‌های توکن شده و استیکرهای NFT