FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

تتر طی همکاری با تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، تحریم‌های کنترلی بازار ثانویه خود را گسترش داد و همچنین کیف‌ پول‌های تحریم‌ شده را مسدود کرد.

ناشر استیبل کوین تتر طی پستی در 9 دسامبر اعلام کرد که گام دیگری را به سوی همکاری با مجریان قانون و سازمان‌های نظارتی برداشته است. این راه با آغاز یک سیاست انجماد داوطلبانه کیف پول همراه است.

تتر در اول دسامبر کنترل‌های ثانویه برای مسدود کردن فعالیت‌های مرتبط با افراد تحریم شده را ارائه کرد. شرکت‌ها و همچنین افراد تحت کنترل یا متعلق به کشورهای تحریم شده در این لیست قرار گرفته‌اند.

در ادامه افزودند که این سیاست مکمل پروتکل‌های امنیتی موجود است. همچنین این عمل با همکاری تنظیم‌کننده جهانی و آژانس‌های مجری قانون همراه شده که موجب تلاشی پیشگیرانه می‌شود.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از این لیست برای محدود کردن تراکنش‌های رمزنگاری مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌کند. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به تامین مالی تروریسم و توزیع غیرمجاز فنتانیل اشاره کرد.

کیف پول‌های فهرست شده در لیست اتباع ویژه تعیین‌شده (SDN) اکنون نیز توسط تتر مسدود شده‌اند. طبق گزارشات دفتر کل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC)، افراد و سازمان‌های جنایی طی سال 2019 از توکن Tornado Cash برای شست‌وشوی بیش از 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال استفاده کرده‌اند. همچنین تتر در آگوست 2022 اعلام کرد که چیزی را مسدود نخواهد کرد مگر توسط مجریان قانون دستور داده شود.

پائولو آردوینو مدیرعامل شرکت تتر می‌گوید:

با اجرای انجماد داوطلبانه آدرس کیف پول‌های افزوده شده به لیست SDN و مسدود کردن آدرس کیف پول‌های قبلی فناوری استیبل کوین بیشتر تقویت می‌شود. همچنین اکوسیستم امن‌تری برای استیبل کوین و کاربران ترویج خواهیم کرد.

در حال حاضر ارزش بازار استیبل کوین تتر 90 میلیارد دلار است. این امر نشان می‌دهد تقاضای قوی برای تتر وجود دارد که نزدیک به 70 درصد از بازار را در اختیار دارد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تتر با همکاری مجریان قانون کیف‌ پول‌های تحریم شده را مسدود می‌کند