در حالی که ارزهای دیجیتال می‌توانند در تمام طول شبانه روز معامله و تسویه حساب کنند، معاملات سهام به طور سنتی از ساعات اداری پیروی می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، بورس نیویورک آمریکا (NYSE) در حال بررسی این است که آیا معامله‌گران از معاملات 24 ساعته سهام استقبال می‌کنند، مشابه نحوه عملکرد بازارهای ارزهای دیجیتال.

برای آزمایش احساسات بازار، تیم تجزیه و تحلیل داده بورس نیویورک آمریکا (NYSE) یک نظرسنجی را انجام داد و از فعالان بازار پرسید که آیا از معاملات 24 ساعته یا 7 روز در روزهای هفته پشتیبانی می‌کنند و اگر چنین است، چه سیستم‌هایی باید برای محافظت از معامله‌گران در برابر نوسانات قیمت یک شبه ایجاد شود.

بورس نیویورک آمریکا (NYSE) همراه با بازار بورس نزدک (Nasdaq) و بازار بورس آپشنال شیکاگو (CBOE) در حال حاضر از دوشنبه تا جمعه بین ساعت 9:30 صبح تا 4:00 بعد از ظهر به وقت شرقی (یک منطقه زمانی شامل ۱۷ ایالت در بخش شرقی سرزمین اصلی ایالات متحده آمریکا، بخش‌هایی از شرق کانادا، ایالت کینتانا رو در مکزیک، پاناما در آمریکا مرکزی و جزایر کارائیب است) معامله می‌شود.

در ایالات متحده دارایی‌هایی مانند ارزهای رمزنگاری شده، ارز خارجی و معاملات آتی شاخص سهام پیشرو را می‌توان به صورت 24 ساعته معامله کرد. شرکت خدمات مالی آمریکایی (Robinhood) و بروکر (InteractiveBrokers) پلتفرم‌هایی هستند که با تسهیل یک مکان معاملاتی به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش بین‌المللی اجازه می‌دهد تا سهام را در تمام روز به صورت 24 ساعته معامله کنند.

با این حال هفته گذشته، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه رابین‌هود خدمات تجارت 24 ساعته خود را به دنبال افزایش تنش‌ها بین اسرائیل و ایران متوقف کرده است و نگرانی سرمایه‌گذاران را در مورد پایداری معاملات شبانه‌روزی افزایش داده است.

مدیریت نقدینگی در یک عرصه معاملاتی 24 ساعته یک کار دشوار برای پلتفرم‌های معاملاتی در صنعت ارزهای دیجیتال ثابت شده است. شرکت تحقیقاتی کایکو خاطرنشان کرد: این امر اغلب «عدم تطابق بین ساعات کار مؤسسات مالی سنتی و نیازهای معامله‌گران و سازندگان ارزهای دیجیتال بزرگ» ایجاد می‌کند. شب‌های بی‌خوابی یک مشقت رایج برای معامله‌گران است، زمانی که بازار به شدت نوسان می‌کند.

در حالی که نتایج نظرسنجی بورس نیویورک آمریکا (NYSE) منتشر نشده است، تام هردن، تاجر ارشد Skylands Capital نظرسنجی خود را از 19300 دنبال کننده X خود ارسال کرد که آیا آن‌ها از حرکت نیویورک به ساعات معاملاتی 24 ساعته حمایت می کنند یا خیر، بیش از 70 درصد از 1459 پاسخ دهنده رای دادند، “نه.”

تام هاردن

نظرسنجی بورس نیویورک آمریکا (NYSE) در حالی انجام می‌شود که شرکت استارت آپی 24X National Exchange  به دنبال تاییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای راه اندازی اولین صرافی شبانه روزی در کشور است.

روزنامه فاینَنشال تایمز(FT) به نقل از دو منبع آگاه گفت که SEC هنوز «ماه‌ها» فرصت دارد تا تغییر قانون درخواستی را بررسی کند، در حالی که سایر ذینفعان در حال بررسی موضوعات مرتبط هستند، مانند این‌که چه کسی باید هزینه‌ها را متقبل شود.

جیمز آنجل، استاد مالی در دانشگاه جورج تاون به روزنامه فاینَنشال تایمز گفت: اما واقعاً به کمیسیون SEC مربوط نیست که تصمیم بگیرد تا مشخص شود آیا از نظر تجاری قابل دوام است یا خیر. “من طرفدار این هستم که اجازه دهیم بازار تصمیم بگیرد. اگر موفق شود، وضعیت همه ما بهتر است و اگر نشد، سرمایه‌گذاران بورس ضرر کردند.»

این دومین تلاش برای تأیید SEC پس از آن است که این شرکت در مارس 2023 پیشنهاد خود را با استناد به مسائل عملیاتی و فنی به تاخیر انداخت.

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک مطلب: تمایل بازار بورس نیویورک آمریکا (NYSE) به معاملات 24/7