پس از ۱۱ هفته متوالی ورود مداوم نقدینگی به محصولات سرمایه‌‌گذاری رمزارزی، بازار با جریان خروجی بالغ بر ۱۶ میلیون دلار تغییر جزئی را تجربه کرد.

با وجود جریان خروجی اخیر، فعالیت معاملاتی هفته به ۳.۶ میلیارد دلار رسیده که به طور قابل توجهی از میانگین ۱.۶ میلیارد دلاری از ابتدای سال تا به امروز فراتر رفته است. این حجم معاملات بالا نشان‌دهنده علاقه پایدار سرمایه‌گذاران به بازار است.

حتی با وجود انتظارات مبنی بر تایید احتمالی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین (BTC)، احساسات سرمایه‌‌گذاران نسبت به سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند سهام شرکت‌های فعال در حوزه بلاکچین مثبت باقی مانده است. در هفته گذشته، این دسته از سهام‌ها ورودی قابل توجهی به مبلغ ۱۲۲ میلیون دلار را شاهد بودند که یک سقف ۹ هفته‌ای ۲۹۴ میلیون دلاری را رقم زد.

طبق گزارش‌ها، بیت‌ کوین با خروجی‌ ۳۳ میلیون دلاری از جمله خروجی‌های جزئی از موقعیت‌های معاملاتی فروش که معمولاً به عنوان پوشش ریسک در برابر رشد BTC استفاده می‌گردد، مواجه شد.

در مقابل، وضعیت آلت کوین‌ها خوب بود و این دارایی‌ها ورودی بالغ بر ۲۱ میلیون دلار را جذب کردند. سولانا (SOL) با ۱۰.۶ میلیون دلار ورودی پیشتاز آلت کوین‌ها بود و پس از آن کاردانو (ADA)، ریپل (XRP) و چین لینک (LINK) در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند که به ترتیب ۳، ۲.۷ و ۲ میلیون دلار ورودی دریافت کردند.

از نظر جغرافیایی، توزیع این جریان‌ها جالب بود. ایالات متحده، آلمان و سوئد به ترتیب خروجی ۱۸، ۱۰ و ۴ میلیون دلاری را تجربه کردند. در مقابل، کانادا (۶.۹ میلیون دلار)، سوئیس (۹.۱ میلیون دلار) و برزیل (۳.۵ میلیون دلار) جریان ورودی خوبی را به همراه داشتند.

به طور کلی، تحرکات اخیر در سرمایه‌گذاری‌های رمزارزی نشان‌دهنده یک بازار متنوع و پویا است. در حالی که نشانه‌هایی از سودگیری محتاطانه وجود دارد، ادامه حجم معاملات بالا و جریان‌های انتخابی به دارایی‌ها و مناطق خاص نشان‌دهنده اعتماد اساسی به چشم‌انداز بلندمدت بخش دارایی‌های دیجیتال است.

منبع : cryptoslate.com

لینک مطلب : معامله گران پس از 11 هفته بازار سبز در حال خروج