السالوادور که به دلیل پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی معروف است، با معرفی یک پلتفرم آنلاین پیشرفته گام جدیدی برداشته است. این ابتکار به رهبری The Bitcoin Office، یک آژانس دولتی السالوادور، با هدف دسترسی عمومی به داده‌های مربوط به مقدار بیت کوین این کشور از طریق یک پلتفرم ویژه به نام mempool است.

دفتر بیت کوین اعلام کرد: «السالوادور اکنون mempool خود را دارد که در آن هرکسی می‌تواند دارایی‌های خزانه بیت کوین ما را بررسی کند» که نشان دهنده جهشی بزرگ در شفافیت برای عملیات مالی کشور است.

پلتفرم جدید جزئیاتی در مورد سرمایه‌گذاری‌های بیت کوین السالوادور ارائه می‌دهد و نشان می‌دهد که این کشور دارای 5748.76 بیت کوین به ارزش بیش از 352.8 میلیون دلار است. علاوه بر این، دولت 31 بیت کوین اضافی در ماه گذشته و 7 بیت کوین در هفته گذشته به دست آورد.

این حرکت با هدف رئیس جمهور Nayib Bukele برای انباشت “1 بیت کوین در روز” مطابقت دارد و السالوادور را به عنوان یک رهبر در فناوری بیت کوین و بلاک چین قرار می‌دهد.

با این راه اندازی، السالوادور به عنوان پیشگام در پذیرش بیت کوین و بلاک چین به سفر خود ادامه می‌دهد. برخی معتقدند این ابتکارات می‌تواند السالوادور را به یکی از ثروتمندترین و مبتکرترین کشورهای جهان تبدیل کند.

با وجود انتقادات اولیه و نوسانات قیمت بیت کوین، السالوادور همچنان در استراتژی بیت کوین خود ثابت قدم است و بر سودهای بلندمدت تمرکز دارد. رئیس جمهور Bukele بر افزایش قابل توجه ارزش بیت کوین تاکید کرد و بر تعهد دولت به نگهداری بیت کوین بدون توجه به نوسانات بازار تاکید کرد.

در حالی که سایر کشورها ممکن است اقدامات مشابهی را انجام دهند، هیچ اطلاعیه رسمی ارائه نشده است. با این حال، گمانه زنی‌هایی وجود دارد که اگر بیت کوین به 100000 دلار برسد، السالوادور می‌تواند وام‌های خود را به صندوق بین‌المللی پول پرداخت کند و راه را برای استقلال مالی هموار کند.

منبع: cryptonews

لینک مطلب: رونمایی از مقدار بیت کوین کشور السالوادور