بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر مرحله‌ای را تجربه می‌کند که با حرص و طمع قابل توجهی مشخص شده است. بیت کوین با صعود به بالاترین قیمت تاریخ 72.2 هزار دلار به یک نقطه عطف قابل توجه دست یافت. هدف بیت کوین بعد از 72 هزار دلار چیست؟

این دستاورد همه شرکت‌کنندگان بیت‌کوین را در موقعیت سود قرار داده است و انتظارات برای حرکت صعودی بیشتر در ارزش ارز را تقویت می‌کند. با این حال، در میان این شور و نشاط، احتمال یک مرحله اصلاحی محتمل است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار روزانه

بررسی دقیق نمودار روزانه، صعود چشمگیر بیت کوین را نشان می‌دهد، که از منطقه مقاومت قابل توجهی که با بالاترین رکورد قبلی آن یعنی 70 هزار دلار مشخص شده بود، فراتر رفت و به سقف جدیدی در 72.2 هزار دلار رسید.

این افزایش، پیامد مستقیم افزایش تقاضای بازار است که منجر به هجوم قابل توجه سرمایه به اکوسیستم بیت کوین می‌شود.

علیرغم این روند صعودی، قیمت که وارد محدوده 70 تا 80 هزار دلار می‌شود، پتانسیل افزایش نوسانات را ایجاد می‌کند. با برداشت سود، احتمالاً فشار فروش بیشتری اعمال شود و فاز تثبیت موقت آغاز گردد. علاوه بر این، نگرانی‌های ناشی از فعالیت هیجانی در بازارهای آتی که با موقعیت‌های خرید پرمخاطره خود را نشان می‌دهد، می‌تواند منجر به یک رکود کوتاه‌مدت شود.

با این وجود، در صورت اصلاح، سطوح حمایت اولیه بیت کوین در نمودار روزانه در محدوده 61.4 تا 58.8 هزار دلار قرار دارد. چشم‌انداز کلی همچنان صعودی است و از نظر روانی بیت کوین به آستانه قیمت قابل توجه 80 هزار دلاری نظر دارد.

تحلیل روزانه بیت کوین

نمودار 4 ساعته

تجزیه و تحلیل دقیق‌تر نمودار 4 ساعته، حرکت صعودی بیت کوین را مجدداً تأیید می‌کند، زیرا قیمت با موفقیت به مرز بالایی کانال شکسته شده برگشته و قبل از از ادامه‌ی روند صعودی خود، یک عقب‌نشینی کرده است.

این افزایش باعث شده است که قیمت به طور مداوم از نوسانات قبلی پیشی بگیرد، که نشان‌دهنده اعتماد سرمایه‌گذاران قوی و افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال است.

با این حال توصیه می‌شود احتیاط لازم در نظر گرفته شود. زیرا بیت کوین زمانی به روند صعودی پر‌مخاطره‌ی خود ادامه می‌دهد که طمع قابل توجهی در بازار وجود دارد و از لحاظ تاریخی با رکودهای پیش‌بینی نشده و رویدادهای تخلیه قابل توجه و طولانی‌مدت سرمایه‌گذاران همراه است.

علیرغم پیش‌بینی افزایش نوسانات، با توجه به قیمت تعیین کننده 80 هزار دلار، پتانسیل اصلاحات همچنان یک سناریوی قابل قبول در میان‌مدت است.

تحلیل 4 ساعته بیت کوین

تحلیل آنچین بیت کوین

میانگین قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است که نشان‌دهنده‌ی سقف‌های قابل توجه اخیر در قیمت بازار بیت کوین است. این معیار خاص که از داده‌های آنچینی به دست می‌آید، نگاهی اجمالی به میانگین هزینه‌های صرف شده‌ی تمام بیت‌کوین‌های در گردش در بلاک چین ارائه می‌کند. محاسبات داده‌های مربوط به خروجی‌های تراکنش صرف‌ نشده، آن را به یک شاخص قابل اعتماد از ارزش سرمایه‌گذاری جمعی در اکوسیستم بیت‌کوین تبدیل می‌کند. در حال حاضر، قیمت محقق شده در حدود 25.7 هزار دلار است.

این افزایش در قیمت تحقق یافته نه تنها منعکس‌کننده‌ی سودآوری قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران است، بلکه نشان‌دهنده کاهش سریع تعداد خروجی‌های تراکنش‌های خرج نشده (UTXO) در وضعیت زیان است، که اکنون به 1% کاهش یافته است.

این کاهش قابل توجه نشان از سود قابل توجهی است که دارندگان بیت‌کوین از آن برخوردار شده‌اند و این کاهش باعث کاهش قابل توجهی در نسبت بیت‌کوین‌هایی که با زیان در شبکه هلد شده اند، می‌شود.

با توجه به این تحولات، چشم‌انداز بیت کوین با انتظارات حرکت پایدار به سمت بالاترین رکوردهای جدید در سال 2024، به طور قطعی خوش‌بینانه به نظر می‌رسد.

تحلیل آنچین بیت کوین

منبع : CRYPTOPOTATO

لینک خبر: هدف بیت کوین بعد از 72 هزار دلار چیست؟