شرکت معروف کیوسی‌پی کپیتال (QCP Capital)، که در زمینه معاملات دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند، افزایش اخیر قیمت بیت کوین را به عوامل اقتصادی کلان نسبت داده است؛ یعنی برخلاف باور رایج که افزایش قیمت را خوش‌بینی نسبت به تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در نظر می‌گیرند.

به گفته این شرکت، افزایش قیمت بیت کوین تحت تأثیر برآوردهای کمتر از حد انتظار خزانه‌داری ایالات متحده برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ بود که بر بازارهای اوراق قرضه تأثیر گذاشت و دارایی های پرریسک را مورد حمایت قرار داد.

این تغییر با کاهش بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت ایالات متحده مشخص شد که به طور معمول، تقاضا برای دارایی‌هایی مانند سهام و ارزهای دیجیتال را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای افزایش ندادن نرخ بهره، موجب افزایش تقاضا برای خرید سهام و ارزهای دیجیتال شد. از لحاظ تاریخی، بازار ارزهای دیجیتال به این گونه سیاست‌های پولی واکنش مثبت نشان می‌دهد.

با وجود این دلایل، QCP Capital هشدار داد که ممکن است برای جشن گرفتن خیلی زود باشد.

با بررسی نسبت‌ سورتینو (Sortino) برای طیف متنوعی از کلاس‌های دارایی، مشخص شد که بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذاری جذاب است.

بیت کوین با نسبت سورتینو بالای ۱.۶۸، عملکرد بهتری نسبت به سایر طبقات دارایی داشته است.

تناسب سورتینو یک وسیله آماری است که به مقصود برآورد راندمان یک سرمایه‌گذاری در سنجیدن با ریسک نامقبول آن مورد بهره وری قرار می گیرد. نسبت بالاتر به این معنی است که احتمال اینکه سرمایه‌گذاران پول‌های خود را در این ارز سرمایه‌گذاری کنند، بیشتر است.

پشت پرده رشد اخیر ارزهای دیجیتال چیست2

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۳۴,۹۰۰ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده افزایش چشمگیر ۲۴ درصدی در ماه گذشته است.

منبع : ambcrypto.com

لینک مطلب : دلیل پشت پرده رشد اخیر ارزهای دیجیتال چیست؟