وضعیت بیت کوین پس از هاوینگ چگونه خواهد شد؟ کارشناسان می‌گویند که تا حد زیادی به عوامل کلان اقتصادی بستگی دارد.

روز جمعه پاداش ماینرها برای اعتبارسنجی تراکنش‌های بیت‌کوین برای چهارمین بار از زمان راه‌اندازی بلاک چین به نصف کاهش یافت. در نتیجه، ماینرهای بیت کوین تا هاوینگ بعدی که در سال 2028 ایجاد می‌شود ۳٫۱۲۵ بیت کوین به ازای هر بلوک استخراج‌شده دریافت خواهند کرد.

این اتفاق در جریان فرآیندی برنامه‌ریزی‌ شده در پروتکل بیت کوین رخ می‌دهد، این بخشی از پاداش ماینرها برای حل معماهای رمزنگاری است که به حفظ امنیت شبکه بیت کوین کمک می‌کند.

همانطور که گیب پارکر، تحلیلگر دیجیتال Galaxy در توییتر (معروف به X) توضیح داد، هاوینگ بیت کوین “ستون اصلی سیاست پولی شفاف و قابل پیش‌بینی است و بیت کوین را به یک دارایی قابل اثبات کمیاب تبدیل می‌کند.”

در مورد وضعیت بیت کوین پس از هاوینگ، نظرات متفاوتی وجود دارد، اما از نظر تاریخی، قیمت بیت کوین در پی هر هاوینگ، شتاب مثبتی به دست آورده است، هرچند معمولاً بلافاصله نیست.

با این حال، تغییر چشم‌انداز اقتصاد کلان، دانش قبلی در مورد نحوه انجام این رویداد و ابزارهای سرمایه‌گذاری که به تازگی در اختیار وال استریت قرار گرفته‌اند، این لحظه را در تاریخ بیت‌کوین متمایز می‌کنند.

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال VanEck، در یک پست وبلاگ اخیر نوشت: “انفجاری‌ترین سود” بیت کوین معمولاً 180 روز پس از هاوینگ اتفاق می‌افتد. به طور متوسط، قیمت بیت کوین از 30 روز قبل از هاوینگ به 180 روز پس از آن، 427 درصد افزایش یافته است. در همین راستا، بیت کوین در سال 2020 با جهش 116 درصدی از 6800 دلار به 14850 دلار رسید.

2020 را به خاطر دارید؟ دسیسلاو اوبرت، مدیر تحقیقات شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Kaiko، به Decrypt گفت، مهم است که توجه داشته باشیم که این رویداد زمانی رخ داد که سیاست‌های پولی بیش از حد ضعیف بود زیرا بانک‌های مرکزی با رکود همه‌گیر دست و پنجه نرم می‌کردند که اقتصاد جهانی را مختل می‌کرد.

منبع: decrypt

لینک مطلب: بعد از هاوینگ  بیت کوین چه اتفاقی می‌افتد؟