دوج کوین (DOGE) که اکنون به میم کوین محبوبی تبدیل شده است جدیدا توانسته یک سطح کلیدی از مقاومت خود در قیمت ۰.۰۸ دلار را آزمایش کند و یک نتیجه‌ی قابل‌توجه را به ثبت برساند. این رشد قیمت به عوامل مختلفی از جمله افزایش پشتیبانی صرافی‌های مختلف از دوج کوین و پیش‌بینی سفر آتی دوج کوین به ماه در ماه دسامبر نسبت داده می‌شود.

اطلاعیه صرافی کوین‌بیس در خصوص پشتیبانی از قراردادهای آتی دائمی دوج‌ کوین، همراه با دیگر ارزهای دیجیتال اصلی، به افزایش این حرکت صعودی کمک کرده است.

یکی از اخبار مهم دیگری که منجر به این افزایش قیمت شد، حضور دوج کوین و بیت کوین (BTC) در موشک SpaceX در مأموریت ۲۳ دسامبر است. این رویداد که به عنوان یک سفر “واقعی به ماه” تبلیغ شده، توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده و معامله‌گران امیدوارند که قبل از و پس از انجام این ماموریت تاریخی، قیمت دوج‌کوین به ۰.۱۰ دلار افزایش یابد.

از منظر تحلیل تکنیکال، دوج کوین نشانه‌هایی از یک روند صعودی تثبیت‌شده را نشان می‌دهد که از الگوی مثلث نزولی بیرون رفته و از متوسط متحرک نمایی (EMA) ۲۰۰ روزه به بالاتر صعود کرده است. در حالی که روند کوتاه‌مدت دوج کوین همراه با سیگنال‌های متضادی است، اما روند کلی، صعودی باقی مانده است.

منحنی شاخص همگرایی-واگرایی میانگین متحرک (MACD) زیر خط سیگنال قرار گرفته که در واقع، یک نشانه نزولی در نظر گرفته می‌شود. از طرفی، شاخص قدرت نسبی (RSI) که بالاتر از ۸۰ قرار دارد، نشان‌دهنده شرایط خرید بیش از حد است که احتمالاً منجر به اصلاح موقت می‌شود.

علی‌رغم تمام این نوسانات کوتاه‌مدت، دوج کوین که زمانی به عنوان یک شوخی ارائه شده بود، در حال حاضر جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر اصلی در حوزه ارزهای دیجیتال حفظ کرده است. نوآوری مداوم در پروتکل‌های غیرمتمرکز، همراه با تلاقی ترندهای رمزارزی، بازی‌ها و رویدادهای اجتماعی، نشان‌دهنده یک چشم‌انداز پویا و در حال تحول برای دوج کوین است.

منبع : beincrypto.com

لینک مطلب : پیشرفت دوج کوین از حمایت کوین‌بیس تا سفر به ماه، آیا ادامه خواهد داشت؟