دادستانان فدرال خواهان حبس 40 تا 50 ساله برای سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی FTX هستند. دادستانان فدرال با ارائه پیشنهاد حبس ۴۰ تا ۵۰ ساله، توصیه خود را در مورد مجازات سم بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی FTX که به جرم کلاهبرداری و توطئه محکوم شده است، اعلام کردند.


بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، این توصیه پیش از تاریخ تعیین شده برای صدور حکم در 28 مارس، به قاضی فدرال در منهتن ارائه شده است. این پیشنهاد در تضاد با درخواست وکلای مدافع برای تخفیف مجازات و حکمی با حداکثر چند سال زندان است.

سم بنکمن-فرید، ۳۲ ساله، در ماه نوامبر به دلیل اتهاماتی که ریشه در فروپاشی ناگهانی امپراطوری ارز دیجیتال او داشت، محکوم شد. کسب و کارهای او که زمانی با تبلیغات و حمایت افراد مشهور مورد تحسین قرار می‌گرفتند، متهم به اختلاس حداقل ۱۰ میلیارد دلار از سرمایه گذاران و مشتریان به نفع منافع شخصی، از جمله املاک و مستغلات لوکس و کمک های مالی سیاسی شدند.

دادستانان رفتار بنکمن-فرید را ناشی از “حرص و طمع و غرور بی حد و مرز” توصیف کردند و بر امتناع او از پذیرش اشتباهاتش تأکید نمودند. آن‌ها همچنین با اشاره به اقدامات او، بر خسارت‌های گسترده‌ای که به افراد و شرکت‌ها در سراسر جهان، از جمله آن‌هایی که در مناطق اقتصادی ضعیف هستند، وارد شده است، پافشاری کردند.

اسناد حقوقی ارائه شده توسط دادستانان، ماهیت گسترده کلاهبرداری سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی FTX را فاش می‌کند. این فعالیت‌های مجرمانه که طی چندین سال انجام شده، بر زندگی ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان تأثیر منفی گذاشته است.

کمک‌های مالی غیرقانونی او به سیاستمداران، با مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار، به‌عنوان بزرگترین تخلف در زمینه تأمین مالی انتخابات در تاریخ آمریکا شناخته می‌شود. همچنین، رشوه‌هایی که به مقامات چینی داده است، جزو بالاترین رشوه‌هایی قرار می‌گیرد که تاکنون توسط یک فرد پرداخت شده است.

استرداد بانکمن-فرید از باهاما در دسامبر ۲۰۲۲ و بازداشت پیش از محاکمه او، بر جدیت این پرونده تأکید کرد. قاضی “لوئیس ای کاپلان” پس از تلاش‌های او برای اخلال در روند شهادت شاهدان دادگاه، حکم به زندانی شدن وی داد. این در حالی بود که شرایط اولیه به او اجازه اقامت خانگی را می‌داد.

در همین حال، تیم وکلای مدافع با توصیه دادستانی برای صدور حکم ۴۰ تا ۵۰ ساله مخالفت کرده و مجازات ۱۰۰ ساله پیشنهادی توسط افسران آزادی مشروط را غیرمنطقی می‌دانند. مارک موکاسی، وکیل مدافع، بر غیرخشونت‌آمیز بودن جرم و پتانسیل بانکمن-فرید برای جبران خسارت قربانیان تأکید کرد و با استناد به دستورالعمل‌های فدرال، خواستار صدور حکمی با ارفاق بیشتر شد.

منبع : cryptopolitan

لینک خبر : حبس 40 تا 50 ساله برای سام بنکمن