اوراکل‌ها ارزش را فعال می‌کنند. بنیان‌گذاران Seda مبتنی بر Cosmos در مورد آن صحبت می‌کنند.

سال 2022 سال خوبی برای Cosmos و ارتباطات بین بلاکچین‌ها (IBC) نبود. فروپاشی اکوسیستم Terra Luna، تنش بین بنیان‌گذاران و کاهش قیمت توکن همگی دست‌به‌دست هم داده تا مانع آینده IBC شود.

Seda (استانداردی جدید برای انتقال داده‌ها در Web3) گفت که بیش از 12 میلیون فید‌ داده را در 24 شبکه فعال می‌کند.

ارزش اوراکل‌ها

کوین تلگراف در مصاحبه خود با جاسپر دو گویجر بنیان‌گذار Seda سوالی پرسید که چگونه اوراکل‌ها به IBC ارزش می‌بخشد؟؟؟

جاسپر دو گویجر: «قراردادهای هوشمند فقط داده‌های خارج از زنجیره بلوکی را جستجو می‌کنند. این امر میزان استفاده از قراردادهای هوشمند را تا حد زیادی محدود کرده است. بنابراین در این بازارها برای داشتن اطلاعاتی درباره قیمت، به ارائه‌دهندگان اوراکل نیاز داریم. این عوامل دلیل نیاز به اوراکل‌های چند زنجیره‌ای را بیان می‌کند.»

پیتر میچل یکی از بنیان‌گذاران Seda گفت: «ما Seda را حدود یکسال پیش راه‌اندازی و در عرض هشت هفته به دومین اوراکل بزرگ تبدیل شدیم. ما بیش از 2.7 میلیارد دلار قفل شده را تضمین کردیم. سپس متوجه شدیم که توانایی نظارت بر آن را نداریم؛ بنابراین متوجه شدیم که نظارت قوی بر قیمت‌ها غیر ممکن است.»

پیتر ادامه داد، بنابراین نوآوری که ما بر روی Seda پیاده‌سازی کردیم، زنجیره اصلی داده‌ها را جمع‌آوری و سپس قراردادهای هوشمند را به سوی زنجیره فرعی سوق می‌دهد. در نتیجه به جای استقرار قرارداد اوراکل در هر زنجیره جدید، ما فقط این قرارداد هوشمند جدید را مستقر می‌کنیم.

طی بیانیه‌ای جاسپر گفت: «نکته اصلی و مهم فقط آموزش است. مردم باید بدانند که اگر فقط 10 میلیون دلار نقدینگی توکن پایه در صرافی غیرمتمرکز دارند؛ نباید پلی به ارزش صدها میلیون بسازند. در نتیجه می‌توان با چیزی مانند قیمت میانگین وزن شده با زمان تعویض کرد. این امر احتمال لغزش در محیط‌های فرار را کاهش می‌دهد.»

منبع: cointelegraph.com