یبت کوین و آلت کوین‌ها شروع به بازیابی کرده‌اند. اما فروش در بالای هر شکست نشان از کنترل خرس‌ها در بازار است.

بیت کوین پس از سقوط شدید خود در 17 آگوست طی آخر هفته در محدوده‌ای باقی ماند. این امر نشان از عدم تصمیم‌گیری بین خرس‌ها و گاوها در مورد حرکت جهت‌دار بعدی است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

88 درصد از دارندگان کوتاه مدت بیت کوین (STH) یا کسانی که کمتر از 155 روز بیت کوین در اختیار دارند طی آخرین سقوط در معرض ضرر قرار گرفتند. Glassnode هشدار می‌دهد که گروه STH به طور شدیدی نسبت به قیمت حساس است.

از طرفی دارندگان بلند مدت در پاییز کنونی نه وحشت‌زده‌اند و نه به ولگردی خرید رفتند.

قیمت بیت کوین

بیت کوین طی چند هفته اخیر در محدوده وسیع بین 24800 تا 31000 دلار در حال نوسان بوده است. معامله‌گران در محدوده حمایتی که قیمت‌ها افت کرده، خرید می‌کنند و نزدیک به مقاومت سربار می‌فروشند. در این میان معاملات تصادفی و بی‌ثبات است.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

میانگین‌های متحرک کاهش یافته و شاخص قدرت نسبی (RSI) بیش از حد در قلمرو فروش قرار دارد. همه این عوامل نشان از کنترل کامل خرس‌ها بر بازار است. فروشندگان در تلاش هستند تا قیمت را به زیر 24800 دلار برسانند اما بعید است که گاوها به راحتی تسلیم شوند.

خریداران در تلاش هستند تا بهبودی را شروع کنند؛ که احتمالا به بالای 26833 دلار افزایش می‌یابد. در ادامه جفت BTC/USDT به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 28098 دلار می‌رسد که نشان‌دهنده باقی ماندن عملکرد در محدوده است.

قیمت اتر

اتر در تلاش برای افزایش به بالای 1700 دلار است که نشان از تسلیم نشدن خرس‌ها می‌دهد که در رالی‌های کوچک می‌فروشند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

یک جهش کم عمق نشان از عدم اضطراب گاوها برای خرید را می‌دهد. این امر خطر خرابی زیر حمایت را افزایش می‌دهد. اگر شاهد کاهش قیمت به زیر 1626 دلار باشیم متوجه خواهیم شد که فرمان هنوز در دست گاوها است. پس از این، جفت ETH/USDT به سمت سطح 1550 دلاری حرکت خواهد کرد.

در مقابل اگر قیمت افزایش یابد و به بالای 1700 دلار برسد، نشانه یک شروع بهبود قوی است. اولین توقف احتمالا متحرک نمایی 20 روزه (1777 دلار) باشد و پس از عبور از این سطح به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (1852 دلار) حرکت می‌کند.

تحلیل شاخص قیمت S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در یک روند صعودی در حال اصلاح است. به طور معمول عقب‌نشینی‌ها یک فرصت خرید هستند؛ اما عاقلانه‌تر است که قبل از خرید منتظر بمانیم تا اصلاحات به پایان برسد.

نمودار روزانه SPX
نمودار روزانه SPX

قیمت به سطح شکست 4307 رسده که سطح بسیار مهمی است و باید مراقب بود. میانگین‌های متحرک در آستانه یک تقاطع نزولی هستند و از طرفی هم شاخص RSI در محدوده‌ای منفی قرار دارد. در نتیجه این عوامل می‌توان فهمید که خرس‌ها در تلاش برای به دست گرفتن کنترل بازار هستند.

جهش از سطح فعلی احتمالا دوباره با فروش در میانگین مواجه خواهد شد. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک پایین‌تر بیاید، شاخص در معرض خطر تشکیل یک الگوی سر و شانه نزولی قرار خواهد گرفت.

از دیدگاه دیگر، افزایش بالاتر از میانگین‌های متحرک نشان می‌دهد که فاز اصلاحی به پایان رسیده است.

منبع: cointelegraph.com