حامیان صنعت کریپتو در ژاپن خواستار تجدید نظر در رژیم مالیاتی دارایی‌های دیجیتال هستند.

انجمن بلاکچین ژاپن (JBA)، یک درخواست رسمی برای تجدید نظر در رژیم مالیاتی دارایی‌های دیجیتال به دولت این کشور ارسال کرده است. در این درخواست سه گام اصلی برای کاهش بار مالی دارندگان ارزهای دیجیتال برجسته شده است.

کاهش فشار بر اقتصاد دارایی دیجیتال

این در خواست در 28 ژوئیه در وب سایت انجمن منتشر شد. JBA مالیات بر دارایی‌های رمزنگاری را بزرگترین مانع تجارت Web3 در ژاپن می‌داند. بنابراین این انجمن در درخواست خود سه تغییر عمده برای کاهش فشار بر اقتصاد دارایی دیجیتال را نام برد.

اولین مورد نام برده شده در این درخواست حذف مالیات بر سود غیر واقعی بر شرکت‌های دارای دارایی دیجیتال است. سود غیرواقعی به سودهایی گفته می‌شود که روی کاغذ نوشته شده ولی معامله‌ای انجام نمی‌شود. JBA به دنبال لغو مالیات بر سودهای غیر واقعی است. آژانس مالیات ملی ژاپن در ماه ژوئن شرکت‌های محلی را از مالیات سودهای غیرواقعی دارایی‌های دیجیتال معاف کرد.

مورد دوم به مالیات بر سود معاملات می‌پردازد. در این پیشنهاد JBA می‌گوید مالیات جامع فعلی به مالیات جداگانه و همچنین به نرخ مالیات یکسان 20 درصد تغییر یابد. علاوه بر این یک دوره سه ساله برای کسر زیان از استهلاک دارایی دیجیتال پیشنهاد می‌کند.

همچنین JBA به دنبال حذف مالیات بر درآمد حاصل از سود هربار معاملات کریپتو توسط فرد است. که به دنبال این داستان در درخواست خود آورده: «در عصر Web3 بدون مرز، به احتمال زیاد مبادله دارایی‌های دیجیتال به جریان اصلی منطقه اقتصادی تبدیل شود. در طی این امر و به دلیل تنوع زیاد تراکنش‌ها و تنوع دارایی‌های رمزنگاری محاسبه مالیات بسیار دشوار خواهد بود.»

نخست وزیر ژاپن به تعهد این کشور به منظور تقویت صنعت Web3 اشاره کرد و در ادامه گفت ژاپن به این تعهد پایبند خواهد ماند. در پی این خبر مدیر عامل بایننس گفت که صرافی ارزهای دیجیتال بایننس خدمات خود را در یک پلتفرم جدید ژاپنی در ماه آگوست راه‌اندازی خواهد کرد.

منبع: cointelegraph.com