FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

شبکه وثیقه Tokenized تبدیل دارایی‌های سنتی به دارایی‌های دیجیتال را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین راه را برای تسویه حساب‌های زنجیره‌ای، سریع‌تر و ایمن‌تر می‌کند.

JPMorgan غول بانکی ایالات متحده، در 11 اکتبر برنامه توکن‌سازی مبتنی بر بلاکچین، شبکه وثیقه توکن‌شده (TCN) را معرفی کرد. TCN اولین معامله خود را برای غول مدیریت دارایی بلک راک انجام داد.

شبکه وثیقه Tokenized، به سرمایه‌گذاران اجازه استفاده از دارایی‌ها را به عنوان وثیقه می‌دهد. همچنین با استفاده از فناوری بلاکچین، سرمایه‌گذاران می‌توانند مالکیت وثیقه را بدون جابه‌جایی دارایی‌ها، در دفاتر اصلی انتقال دهند.

TCN در اولین تجارت وثیقه عمومی خود بین JPMorgan و بلک راک، سهام یک صندوق بازار پول را به توکن‌های دیجیتال تبدیل کرد. سپس به عنوان امنیت برای مبادله مشتقات خارج از بورس بین دو شرکت به بانک Barclays منتقل شد.

اولین آزمایش داخلی TCN در می 2022 توسط JPMorgam انجام شد. در حال حاضر پلتفرم TCN با تعدادی از مشتریان و تراکنش‌های زیاد فعال و قابل استفاده است. TCN برای ساده‌سازی و همچنین مقیاس‌بندی فرایند سکونت‌گاه‌های سنتی در یک بلاکچین راه‌اندازی شد. استفاده از این فناوری غیرمتمرکز فرآیند را سریع‌تر، ایمن‌تر و کارآمدتر می‌کند.

نقش TCN در سرمایه‌ها

پلتفرم جدید TCN قفل سرمایه را باز خواهد کرد و اجازه می‌دهد از آن به عنوان وثیقه در تراکنش‌های جاری و همچنین برای افزایش کارایی در مقیاس استفاده شود. این پلتفرم ایجاد، انتقال و تسویه دارایی‌های سنتی توکن‌شده را امکان‌پذیر می‌کند. از طرفی هم برخلاف روش‌های قبلی، امکان جابه‌جایی فوری وثیقه را فراهم می‌کند.

پلتفرم بلاکچین به کاربران امکان دسترسی به نقدینگی روزانه را از طریق یک تراکنش مخزن امن با استفاده از وثیقه توکن‌شده بجای وابستگی به خطوط اعتباری ناامن گران قیمت می‌دهد. مشتریان خارجی که موافقت خود را با تجارت بلاکچین اعلام کردند، دارای گره مخصوص به خود هستند که می‌توانند معامله را بر اساس آن انجام داده و همچنین به گزارش‌های دیگر دسترسی خواهند داشت.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: قدمی برای پیشرفت دارایی‌های دیجیتال با شبکه وثیقه Tokenized