مایکل سیلر رئیس اجرایی و یکی از بنیان‌گذاران MicroStrategy Inc، پس از تصویب یک ETF نقطه‌ای توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، پیش‌بینی کرده که ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین شاهد افزایش تقاضا خواهند بود.

سایلر یک مدافع مشهور بیت کوین است. وی گفت که به پتانسیل بی‌نظیر بیت کوین اعتقاد دارد و در آینده شاهد افزایش 10 برابری ارزش این رمزارز خواهیم بود.

بیت کوین طی روزهای اخیر نزدیک به 36 هزار دلار نوسان داشته اما طی اصلاحی به 34300 دلار سقوط کرد. این اصلاح ناگهانی پس از یک صعود تقریبا 25 درصدی طی ماه گذشته صورت گرفت.

سیلور علی‌رغم نوسانات قیمت نامنظم بی‌تفاوت ماند. MicroStrategy در 1 نوامبر با خرید 155 بیت کوین به قیمت 5.3 میلیون دلار، تعهدی تزلزل ناپذیر به ارز دیجیتال را نشان داد.

SEC در حال بررسی بسیاری از برنامه‌های کاربردی برای ETF بیت کوین پس از یک دوره طولانی است. به گفته بسیاری از تحلیلگران این ETF تا اوایل ژانویه 2024 تصویب می‌شود.

سیلور چشم‌انداز صعودی رایج را مورد تاکید قرار داده و بر پتانسیل دوره 12 ماهه آینده طی افزایش انتظار تقاضا و کاهش همزمان عرضه تاکید کرد. وی همچنین اشاره کرد که این امر در تاریخ وال استریت نسبتا بی‌سابقه است.

عوامل کلیدی در آینده بیت کوین

در این حال باز باید به این نکته که در آوریل 2024 شاهد هاوینگ بیت کوین هستیم توجه کرد. طی این رویداد پاداش‌های استخراج بیت کوین 50 درصد کاهش خواهد داشت. در نتیجه مقدار بیت کوین معرفی به بازار کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

بیت کوین با ارزش 34715 دلار و حجم معاملات 20 میلیارد دلار طی 24 ساعت اخیر، جایگاه خود را حفظ کرده و نشان از هجوم فعالیت‌ها در فضای ارزهای دیجیتال را می‌دهد.

بیت کوین با وجود کاهش 2.1 درصدی همچنان با ارزش 678 میلیار دلار صندلی رهبری را در اختیار دارد. این امر تسلط تزلزل ناپذیر این رمزارز را نشان ‌می‌دهد.

منبع: bitcoinist.com

منبع مطلب: افزایش 10 برابری ارزش بیت کوین