آنتوان ریارد باور دارد که جامعه بیت کوین با یک معضل سخت مواجه است. زیرا یک کلاس جدید از حملات شبکه لایتنینگ را تهدید می‌کند.

آنتوان ریارد محقق و توسعه‌دهنده امنیت، از تیم توسعه شبکه لایتنینگ کناره‌گیری می‌کند. دلیل این امر مسائل امنیتی و چالش‌های اساسی برای اکوسیستم بیت کوین است.

ریارد معتقد است که جامعه بیت کوین با یک معضل سخت مواجه است. زیرا دسته جدیدی از حملات دوچرخه سواری جایگزین، شبکه لایتنینگ را در موقعیت خطرناکی قرار می‌دهند.

شبکه لایتنینگ راه حل لایه دومی است که بر روی بلاکچین بیت کوین ساخته شده است. این پلتفرم برای بهبود مقیاس‌پذیری و کارایی تراکنش‌های بیت کوین با فعال کردن تراکنش‌های خارج از زنجیره و همتابه‌همتا طراحی شده است.

کاربران از طریق شبکه لایتنینگ، کانال‌های پرداخت را باز می‌کنند سپس چندین تراکنش را خارج از زنجیره انجام می‌دهند. در نهایت کاربران نتیجه را در بلاکچین بیت کوین تسویه می‌کنند. حمله دوچرخه سواری جایگزین، این کانال‌های پرداخت را هدف قرار می‌دهد. این نوع جدیدی از حملات است که به مهاجم اجازه سوء استفاده از ناهماهنگی‌های بین ممپول‌های فردی را می‌دهد. در این حمله مهامم وجوه را از یک شرکت‌کننده در کانال می‌دزدد.

اصلاح شبکه لایتنینگ

ریارد گفت: «من معتقدم که این دسته جدید از حملات دوچرخه سواری جایگزین، شبکه لایتنینگ را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می‌دهد. جایی که تنها یک اصلاح پایدار باید در لایه پایه اتفاق بیفتد.»

ریارد ادامه داد: «این اصلاحات‌، اصلاح‌هایی است که حداکثر شفافیت و خرید را برای کل جامعه کریپتو ضروری می‌کنند.»

توسعه‌دهندگان لایتنینگ با چالش‌هایی از جمله انتقادات پیرامون پیچیدگی شبکه و تقاضاهایی برای تجربه کاربر مواجه هستند. طبق داده‌های DefiLlama، شبکه لایه 2 با شروع به کار در سال 2018 با محبوبیت زیادی روبه‌رو شد. همچنین ارزش کل این پلتفرم به 159.5 میلیون دلار رسیده است. با این حال در مقایسه با ارزش بازار 587 میلیارد دلاری بیت کوین هنوز بسیار اندک است.

ریارد اکنون قصد دارد بر روی توسعه هسته بیت کوین تمرکز کند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: معضل سخت برای شبکه لایتنینگ بیت کوین