Apple Pay مانند یک استاندارد طلایی برای پرداخت‌های موبایلی، آسان و سریع عمل می‌کند. اکنون، برخی از افراد می‌خواهند با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم پرداخت‌های تلفن همراه خود را انجام دهند. اما در حال حاضر، این پرداخت‌های ارز دیجیتال به آسانی یا سرعت Apple Pay نیستند.

Stijn Paumen، مدیرعامل Helio، شرکتی که با پرداخت‌های رمزنگاری کار می‌کند، می‌گوید که اگرچه بیت‌کوین و اتریوم نام‌های بزرگی در دنیای ارزهای دیجیتال هستند، اما به اندازه روش‌های پرداخت سنتی مانند Apple Pay سریع و روان نیستند.

Paumen فکر می‌کند Apple Pay استاندارد را تعیین می‌کند. او می‌گوید: «آرزو دارم پرداخت‌های رمزنگاری بتوانند Apple Pay را شکست دهند، جایی که من فقط روی تلفنم ضربه بزنم و در سه ثانیه پرداخت کنم؟»

شبکه‌های بلاک چین جدیدتر، مانند سولانا، در تلاش برای حل این مشکلات هستند، اما هنوز موفق به انجام این کار نشده اند. شرکت Helio بیشتر بر روی بهتر کردن پرداخت‌های رمزنگاری تمرکز دارد. آنها پتانسیل را در معاملات سریع سولانا دیدند و پلتفرم خود را حول آن ساختند.

Helio عمدتاً به جامعه Web3 خدمات می‌دهد که در خدمات اینترنتی غیرمتمرکز است. آنها پرداخت با ارزهای دیجیتال مختلف مانند بیت کوین و سولانا را برای مردم آسان کرده‌اند و با پلتفرم‌های محبوبی مانند Shopify و WooCommerce همکاری می‌کنند.

اما Paumen می‌داند برای اینکه پرداخت‌های رمزنگاری واقعاً شروع به کار کنند، باید به اندازه کافی ساده باشند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند، حتی افرادی که با کریپتو آشنایی ندارند. او این ایده را “بزرگ کریپتو” می‌نامد، جایی که حتی مادربزرگ‌ها هم بتوانند چیزی را با رمزارز خریداری کنند؛ بدون اینکه چیز زیادی در مورد آن بدانند.

او به قدرت پرداخت‌های غیرمتمرکز اعتقاد دارد، جایی که می‌توانید بدون نیاز به بانک‌ها یا واسطه‌های دیگر پول را به سرعت و با کارمزد کم به هر نقطه از جهان ارسال کنید.

به طور کلی، پائومن فکر می‌کند که ما هنوز در مراحل اولیه پرداخت‌های رمزنگاری هستیم؛ اما او به آینده امیدوار است، به خصوص با توجه به این که افراد بیشتری شروع به استفاده و درک رمزارز کرده‌اند.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب: Apple Pay استاندارد طلایی برای پرداخت‌های موبایلی