طی گزارش رسیده، آپتوس لبز غول‌های صنعت را به فضای وب 3 می‌آورد. پلتفرم بلاک‌ چین، آزمایشگاه‌های آپتوس (Aptos Labs)، به تازگی از یک اتحاد استراتژیک با مایکروسافت، SK Telecom و Brevan Howard خبر داد که منجر به شکل‌گیری «آپتوس اسکِند» (Aptos Ascend) شده است. هدف از این همکاری، تقویت و پیشبردِ امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، آپتوس اسکِند «مجموعه‌ای از راه‌حل‌های نهادیِ انتها به انتها است که شامل یک شبکه‌ی دارای مجوز و کنترل دارایی‌های دیجیتال تحتِ پشتیبانیِ محصول کیف‌ پول به‌عنوان سرویسِ SKT و بلاک‌ چین مقیاس‌پذیر و امن آپتوس می‌شود.»

محمد شیخ، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل آزمایشگاه‌های آپتوس، بر اهمیت شفافیت مقررات، امنیت و نوآوری در صنایع جهانی تأکید کرد. شیخ در مورد چشم‌انداز همکاری آزمایشگاه‌های آپتوس با رهبران صنعت، اظهار داشت: با همکاری SKT، Brevan Howard و مایکروسافت، آپتوس اسکِند یک درگاه کارآمد، سازگار، امن و مقیاس‌پذیر برای امور مالی غیر متمرکز بر روی بلاک‌ چین آپتوس در اختیار موسسات مالی، بانک‌ها و بازارهای پولی پیشرو در فناوری جهان قرار خواهد داد. این درگاه به گونه‌ای طراحی شده است که در سال‌های آینده نیز به تکامل خود ادامه دهد.

بر اساس گزارش‌ها، آپتوس اسکِند با بهره‌گیری از تخصص و دانش گسترده‌ی Brevan Howard، قصد دارد به موسسات مالی این امکان را بدهد تا دارایی‌های دیجیتال را به مشتریان خود ارائه کنند. در مجموع، این همکاری، غول‌های مالی، پلتفرم‌های بازار پول، شرکای فناوری مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری جهانی را از طریق آپتوس اسکِند گرد هم می‌آورد و به دنیای وب ۳ وارد می‌کند.

ادریان کراکت، رئیس بخش محصولات در بخش خدمات مالی مایکروسافت کلود، مشارکت این پلتفرم با آزمایشگاه‌های آپتوس و تأسیس آپتوس اسکِند را یک فرصت فوق‌العاده توصیف کرد. در همین حال، اوه سه‌هیون، معاون رئیس و رئیس وب ۳ در SKT، انتظار دارد این حرکت به یک «الگوی قدرتمند برای نوآوری در بازار مالی آینده» تبدیل شود.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، آپتوس اسکِند برای تسهیل «بهره‌وری تراکنش بی‌نظیر» با بلاک‌ چین آپتوس طراحی شده است. علاوه بر این، این پلتفرم با استفاده از زبان قرارداد هوشمند Move و کنترل دارایی‌های دیجیتال، به مدیریت امن دارایی‌ها و سایر موارد مشابه مرتبط با امنیت اطلاعات کمک می‌کند.

منبع: coinedition

لینک خبر: آپتوس لبز غول‌های صنعت را به فضای وب 3 می‌آورد