کمسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایلات متحده شروع به تصمیم گیری درباره (ETF) کرده است و در مدت 8 روز آینده ممکن است همه 12 درخواست ارائه شده برای راه اندازی صندوق معامله شده در بورس (ETF) اسپات بیت کوین توسط (SEC) تایید شوند.

به گزارش جیمز سیفارت و اریک بالچوناس، تحلیلگران بلومبرگ، کمیسیون SEC یک پنجره ۸ روزه را از ۹ تا ۱۷ نوامبر باز می‌کند و ممکن است همه درخواست‌های مربوط به راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین – از جمله، تبدیل صندوق تراست بیت کوین شرکت گری‌اسکیل (GBTC) به یک ETF – را تأیید کند. البته، این دو تحلیلگر در ادامه تأکید کردند که تأیید این درخواست‌ها، فقط یک احتمال است.

موافقت SEC با صندوق های اسپات بیت کوین2

در حالی که مهلت پذیرش همه ۱۲ پرونده در ۱۷ نوامبر به پایان می‌رسد، سیفارت اضافه کرد که SEC از نظر فنی می‌تواند تا قبل از ۱۰ ژانویه، در مورد ۹ مورد از ۱۲ درخواست تصمیم‌گیری کند. در حالی که تأیید ETF اسپات بیت کوین به هیچ وجه تضمین‌شده نیست، سیفارت و بالچوناس احتمال ۹۰ درصدی را برای تأیید این درخواست‌ها تا قبل از ۱۰ ژانویه سال آینده پیش‌بینی می‌کنند.

در این میان و در حالی که فعالان بازار مشتاقانه منتظر تصمیم کمیسیون SEC هستند، شرکت مدیریت دارایی گری‌اسکیل هم مذاکراتی را با این کمیسیون، درباره طرحش برای تغییر صندوق GBTC خود به ETF اسپات بیت کوین ارائه داده و شروع کرده است.

با افزایش احتمال تأیید ETF اسپات بیت کوین، خوش‌بینی‌ها هم در بازار کریپتو افزایش یافته و قیمت بیت کوین در یک ماه گذشته، بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در محدوده قیمتی ۳۶،۶۵۰ دلار معامله می‌شود که یک رشد ۳٫۷۵ درصدی نسبت به روز گذشته دارد.

موافقت SEC با صندوق های اسپات بیت کوین3

افزایش قیمت بیت کوین باعث رشد قیمت سایر ارزهای دیجیتال هم شده است. بر اساس داده‌های موجود، ارزش کل بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته، نزدیک به ۳ درصد افزایش یافته و به ۱٫۳۷ تریلیون دلار رسیده است.

در این میان، داده‌های پلتفرم تحلیلی Santiment نیز نشان می‌دهند که همزمان با افزایش اخیر قیمت بیت کوین، معامله‌گران در حال باز کردن موقعیت‌های خرید جدیدی هستند. در همین راستا، لازم به ذکر است که بهره باز بیت کوین به ۷٫۲ میلیارد دلار رسیده که بالاترین سطح آن از اوایل ماه آگوست است.

موافقت SEC با صندوق های اسپات بیت کوین4

در حالی که بسیاری از افراد در صنعت کریپتو مطمئن هستند که تأیید یک ETF اسپات بیت کوین باعث شروع بازار صعودی بعدی خواهد شد، برخی از تحلیلگران هنوز متقاعد نشده‌اند که این رالی قدرت ماندگاری داشته باشد.

منبع : cointelegraph.com

لینک مطلب : آغاز موافقت SEC با صندوق های اسپات بیت کوین