صرافی ارز دیجیتال بایننس ماه‌ها پس از دعوی حقوقی خود با وزارت دادگستری ایالات متحده به جرم پول شویی و دور زدن قوانین تحریم های مالی و پرداخت جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری، شروع به بازیابی سهم خود از حجم معاملات بازار ارزهای دیجیتال کرده است.

بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی کایکو (Kaiko)، سهم بازار بایننس از حجم معاملات، دو ماه پس از حل و فصل پرونده وزارت دادگستری، به عدد قابل توجه ۴۹ درصد افزایش یافته است. در زمان رسیدگی به این پرونده حقوقی، سهم بازار بایننس به کمترین سطح خود در سال‌های اخیر رسیده بود.

بازار بایننس پس از پرداخت جریمه 4.3 میلیارد دلاری2

اگرچه صرافی بایننس سال ۲۰۲۳ را با قدرت شروع کرد، ولی سهم آن از حجم معاملات اسپات در طول سال به صورت چشمگیری کاهش یافت. سهم بازار این صرافی در شروع سال ۲۰۲۳، حدود ۵۵.۲ درصد بود، اما تا ماه سپتامبر آن سال به ۳۴.۳ درصد رسید.

در ژوئن ۲۰۲۳، شرکت تحلیلی نانسن (Nansen) گزارش داد که بایننس خروجی دارایی خالص ۲.۳۶ میلیارد دلاری را تجربه کرده است. این در حالی است که شرکت گردآورنده داده DefiLlama رقمی بزرگ‌تر، یعنی ۳.۳۵ میلیارد دلار را گزارش کرده است.

با این حال، چانگ‌پنگ‌ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل سابق بایننس، ادعا کرد که این داده‌ها ممکن است نادرست باشند؛ زیرا شرکت‌های تجزیه و تحلیل، تغییرات در دارایی‌های تحت مدیریت را به عنوان جریان خروجی اندازه‌گیری می‌کنند.

بایننس علی‌رغم کاهش سهم خود در بازار، ادعا کرده که در سال ۲۰۲۳، تعداد ۴۰ میلیون کاربر جدید به دست آورده است. این میزان تقریباً ۳۰ درصد بیشتر از کاربران جدید جذب‌شده در سال ۲۰۲۲ است.

سخنگوی بایننس اظهار داشت که این صرافی ارز دیجیتال در حال حاضر بیشتر تمرکز خود را روی کاربرانش گذاشته و در حال قدم نهادن به رویداد نوین و مهمی از تلاش جدی خود می باشد.

وی افزود:

در بایننس، تمرکز ما همیشه بر اولویت دادن به کاربران قبل از اتخاذ هر تصمیمی است. در نتیجه، کاربران می‌توانند همچنان به پلتفرم ما اعتماد داشته باشند.

منبع : cointelegraph.com

لینک مطلب : رشد بازار بایننس پس از پرداخت جریمه 4.3 میلیارد دلاری