این موضوع در شرایطی اتفاق می‌افتد که در این ماه قیمت بیت کوین با فشارهای شدید فروش استخراج‌کنندگان در حال بهبود است.

روز یکشنبه، پلتفرم تحلیلی کریپتو Intotheblock در استراتژی دارندگان بزرگ اتریوم، به‌ویژه استخراج‌کنندگان تغییر قابل توجهی را ایجاد کرد که این امر به شدت با فعالان بیت کوین که در اوایل سال جاری شروع به کسب سود کردند، در تضاد است.

این شرکت نوشت که رفتار سرمایه‌گذاران بلندمدت در چرخه بازار بسیار مهم است و دارندگان اتریوم به دلیل فرصت‌های بازدهی جذاب و پیش‌بینی تغییرات قیمت مرتبط با ETF، به ذخیره اتریوم ادامه می‌دهند.

به گفته این شرکت، عامل مهمی که به رونق اتریوم کمک می‌کند، بروز فرصت‌های سودآوری در حوزه آن می‌باشد.

 در حال حاضر 27.5 درصد از کل عرضه ETH در معرض خطر قرار گرفته است که بخش قابل توجهی از طریق پروتکل‌هایی است که مانند Eigenlayer مجدداً به اشتراک گذاشته می‌شود و نشان‌دهنده تقاضای قوی برای ایجاد سوددهی در میان دارندگان ETH است.

تاثیر اتریوم بر بیت کوین1

این موضوع در کنار داده‌های اخیر تحلیلگر ارزهای دیجیتال، علی مارتینز به اشتراک‌ گذاشته‌ شده است و نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم در سه هفته گذشته بیش از 700000 ETH به دست آورده‌اند که مجموعاً حدود 2.45 میلیارد دلار است.

علاوه بر این، روز جمعه، این کارشناس افزایش قابل توجه آدرس های ETH فعال را منتشر کرد که به رقم 617170 رسیده است و بالاترین سطح آن را در سه ماه گذشته نشان می‌دهد.

قابل ذکر است که تایید  ETF اتریوم اساسا در ایجاد احساسات بازار یک نقطه عطف بوده است.

 روز جمعه، سرمایه‌داران بزرگ ، از جمله BlackRock، VanEck، و Grayscale Investments، درخواست‌های خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کردند که بر این خوش‌بینی تأکید می‌کند.

 آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که صادرکنندگان کارمزد محصولات خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند، که می‌تواند ETF اتریوم را برای سرمایه‌گذاران در مقایسه با BTC جذاب‌تر کند.

در 13 ژوئن، گری جنسلر، رئیس SEC، با نشان دادن چشم‌انداز مطلوب، انتظار داشت که به زودی روش‌های بوروکراتیک به پایان برسد و راه را برای تجارت ETF اتریوم در ماه آینده هموار‌ کند.

این پیشرفت نظارتی در اوایل این هفته پس از بسته شدن تحقیقات SEC در مورد اتریوم، با هدف شفافیت و اطمینان بیشتر برای سرمایه گذاران اصلی انجام می‌شود.

با این حال، تحلیلگران بازار با تکرار احساسات صعودی اتریوم، پتانسیل افزایشی قابل‌توجهی را پیش از راه‌اندازی ETF و پس از آن پیش‌بینی کرده‌اند.

EljaBoom تحلیلگر در توییتی گفت که ETH برای یک شکست عظیم نزدیک‌تر می‌شود، به نظر من، بالاترین رکورد جدید برای ETH در سه ماهه سوم رخ خواهد داد.

علیرغم پیش‌بینی‌های صعودی از سوی تحلیلگران که پتانسیل صعودی قابل توجهی را برای اتریوم پیش‌بینی می‌کنند، همه کارشناسان در مورد تأثیر ETF اتریوم بر روند قیمت آن خوش‌بین نیستند.

اندرو کانگ، یکی از بنیانگذاران Mechanism Capital، خاطرنشان کرد که تأثیر ETF اتریوم ممکن است به اندازه بیت کوین ساده نباشد.

در روز یکشنبه، این کارشناس در یک پست طولانی تاکید کرد که اتریوم به یک مسیر روشن برای تقویت بنیان‌های اقتصادی خود نیاز دارد تا شاهد افزایش قابل توجه قیمت باشد.

وی افزود، زمانی که برنامه Blackrock ETF ارسال شد، به طور صریح نسبت به بیت کوین 25 هزار دلاری خوش‌بین بودم و اکنون از آن زمان تاکنون بیت کوین 2.6 برابر و اتریوم 2.1 برابر شده است.

ولی از پایین چرخه، بیت کوین 4 برابر و مشابه آن اتریوم نیز 4 برابر شده است. بنابراین ETF اتریوم چقدر صعودی خواهد‌ بود؟ کانگ می‌نویسد که من استدلال زیادی نمی‌کنم مگر اینکه اتریوم یک مسیر قانع کننده برای بهبود اقتصاد خود ایجاد کند.

منبع خبر: zycrypto

لینک مطلب: فعالان بیت کوین تحت تأثیر ETF اتریوم