این گروه عمدتاً متشکل از کسانی بودند که قبل و بعد از تأیید ETF بیت کوین نقدی ایالات متحده در ژانویه، بیت کوین را خریداری کردند.

قیمت واقعی هلدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین (STHs) در حال افزایش است، که نشان می‌دهد که رالی بیت کوین ادامه خواهد یافت، زیرا قیمت در 10 ژوئن به بالای 70000‌دلار رسید.

به گفته جیمز ون استراتن، تحلیلگر ارشد در Cryptoslate، زمانی که قیمت بیت کوین طی هفت روز گذشته از حدود 68000‌دلار به 70232‌دلار افزایش یافت، قیمت تحقق یافته هلدرهای کوتاه‌مدت (میانگین قیمت خرید سکه ها در 155 روز گذشته و ذخایر خارج از مبادلات ذخیره شده بود) 1.5٪ در طول مدت مشابه و همان بازه زمانی افزایش یافت.

این گروه عمدتاً متشکل از کسانی بود که قبل و بعد از تأیید ETF بیت کوین نقدی ایالات متحده در ماه ژانویه، درست قبل از رسیدن به بالاترین قیمت قبلی خود یعنی 69000‌دلار در ماه مارس، بیت کوین را خریداری کردند.

ون استراتن با استفاده از داده‌های شرکت اطلاعاتی بازار Glassnode اشاره کرد که STH متوجه شده است که قیمت به طور پیوسته در حال نزدیک شدن به 64000 دلار است که نشان‌دهنده روند صعودی بیت کوین در 18 ماه گذشته است.

رالی بیت کوین

تا زمانی که بیت کوین در چند ماه آینده بالای 64000‌دلار باقی بماند، چشم انداز بلندمدت قیمت بیت کوین صعودی خواهد بود زیرا این سطح به عنوان یک منطقه حمایتی قابل توجه عمل می‌کند.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت 70090‌دلار معامله می‌شود و در مقایسه با مقاومتی که در مسیر اصلاح خود با آن مواجه شده، از حمایت قوی در جهت نزولی برخوردار است.

این با داده‌های IntoTheBlock تأیید شد که مدل In/Out of the Money Around Price (IOMAP) نشان داد که نزدیکترین حمایت قیمت، حدود 69000‌دلار بود جایی که تقریباً 1.3 میلیون قبلاً توسط بیش از 2.22 میلیون آدرس خریداری شده بود.

هر تلاشی برای پایین آوردن قیمت ممکن است با خرید شارپ از این گروه از سرمایه‌گذارانی که مایل به افزایش سود خود هستند، پاسخ داده شود.

داده‌های دیگر CryptoQuant نشان می‌دهد که نسبت فروش Taker Buy در صرافی کریپتو HTX افزایش یافته است.

نسبت فروش Taker Buy یک معیار کلیدی است که توسط معامله‌گران برای سنجش احساسات بازار و تغییرات احتمالی قیمت استفاده می‌شود. نسبت بالای یک نشان می‌دهد که خریداران بیشتری در حال خرید هستند تا فروش، که نشان‌دهنده تمایلات صعودی است، در حالی که نسبت زیر یک برعکس این مفهوم را نشان می‌دهد.

معامله‌گر مستقل، علی مارتینز مشاهده کرد که این نسبت به 730 افزایش یافته است، یک اتفاق نادر که نشان‌دهنده فشار فوق‌العاده قوی سمت خرید بر صرافی HTX است.

رالی بیت کوین تحلیل علی

به طور کلی، افزایش نسبت فروش Taker Buy نشان می‌دهد که تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران در حال حاضر در حال خرید بیت کوین در انتظار افزایش بیشتر قیمت هستند. این افزایش خرید اغلب قبل از جهش قابل توجه قیمت است.

در یک پست X دیگر، مارتینز افزایشی را در تعداد آدرس‌های فعال روزانه در شبکه بیت‌کوین مشاهده کرد که روند نزولی که از 5 مارس شروع شده بود را شکست. او نموداری را از Santiment به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد 765480 آدرس بیشتر در بلاک چین بیت کوین در 24 ساعت گذشته فعال بوده است.

این افزایش فعالیت شبکه نشانه مثبتی است که روند صعودی BTC ادامه خواهد داشت.

منبع: COINTELEGRAPH

لینک خبر: تایید رالی بیت کوین با مطلع شدن رسیدن قیمت به 64000 دلار توسط هلدرهای کوتاه‌مدت