BNB پس از رسیدن به بالاترین سطح خود در 2 سال گذشته در 8 مارس به قیمت 489.50 دلار رسید و در 30 روز 62 درصد افزایش پیدا کرد. این حرکت ممکن است تحت تاثیر دستاوردهای کلی بازار باشد، اما BNB را به عنوان سومین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار، به استثنای استیبل کوین‌ها، تثبیت کرد. برخی از معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که شکستن قیمت BNB به بالای 500 دلار اجتناب‌ناپذیر است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران شک داشتند که BNB بتواند سطوح فعلی را پس بگیرد، به ویژه پس از اینکه Changpeng “CZ” Zhao موسس و مدیر عامل سابق بایننس در نوامبر 2023 با دادگاه فدرال ایالات متحده به دلیل اجازه دادن به کاربران صرافی درگیر در فعالیت‌های غیرقانونی برای انتقال “وجوه دزدیده شده” وارد یک معامله ادعایی شد. از طریق مبادله در آن زمان، CZ موافقت کرد که از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری کند و با توجه به اینکه بخشی از ارزش آن از اکوسیستم مبادلات Binance نشات می‌گیرد، آینده توکن BNB را با تردید مواجه کرد.

این واقعیت که بایننس در دسامبر 2023 با کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) تسویه حساب کرد، به کاهش عدم اطمینان در مورد آینده BNB کمک کرد. 

بایننس موظف شد ساختار حاکمیت شرکتی رسمی شامل کمیته‌های انطباق و حسابرسی را اجرا کند. در همین حال، به CZ دستور داده شد تا تاریخ صدور حکم در ایالات متحده بماند. از آنجایی که حجم ارزهای دیجیتال به بالاترین سطح خود در 12 ماه گذشته رسیده است، برخی از صرافی‌های بزرگ، از جمله کوین‌بیس، با قطعی‌های متعدد مواجه شدند که انتقادات را از سوی بخش‌های مختلف برانگیخت. سرمایه‌گذار رمزارز به نام @Rampage_Calls از قطع شدن مکرر Coinbase در رسانه‌های اجتماعی ابراز تاسف کرد.

داده‌ها نشان می‌دهند که ۱۲.۸ میلیون BNB در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز زنجیره BNBذخیره شده است که به طور قابل توجهی کمتر از ۱۹.۴ میلیون ثبت شده در اوایل سال ۲۰۲۳ است. در حالی که سولانا 20 درصد افزایش TVL را در همان دوره تجربه کرد.

برخی از برنامه‌های کاربردی خاص، مانند بازارهای NFT و تجمیع‌کننده‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، به مبالغ سپرده زیادی نیاز ندارند. بنابراین، اندازه‌گیری فعالیت حجم، اندازه‌گیری بهتری از استفاده از شبکه را فراهم می‌کند.

افزایش اخیر در قیمت BNB با افزایش 41 درصدی حجم DApp زنجیره BNB در 30 روز گذشته و به ویژه رتبه سوم در مجموع به نظر می رسد. علاوه بر این، زنجیره BNB از نطر تعداد آدرس‌های فعال درگیر با DApp‌های خود به رقم قابل توجه 5.6 میلیون رسیده است.

بررسی دقیق‌تر کیفیت عملیات زنجیره BNB و چگونگی تاثیر آن بر مبادلات بایننس پس از آزمایش CZ برای تعیین اینکه آیا BNB احتمالا دوباره به سطح قیمت ۵۰۰ دلار خواهد رسید یا خیر، مورد نیاز است. با این حال، داده‌های اولیه نشان می‌دهد که چشم‌انداز مثبت است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: BNB به بالاترین قیمت در دوسال گذشته رسید