FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

پس از دو هفته افزایش متوالی، شاخص S&P 500 (SPX) هفته را با نقطه مثبت آغاز کرد. این نشان از احساس ریسک می‌دهد که یک متحرک صعودی است. طبق انتظارات 11 درصد از شرکت‌های S&P 500 این هفته گزارش می‌دهند. این نوسانات به احتمال زیاد افزایشی خواهد بود.

احساس ریسک علاقه خرید به ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد. Grayscale یکی از حوزه‌هایی است که فعالیت‌های صعودی داشته. پیروزی‌های قانونی اخیر این پلتفرم، تخفیف GBTC را به پایین‌ترین سطح از سال 2021 رسانده است. این امر نشان از اعتماد سرمایه‌گذاران به ETF بیت کوین را می‌دهد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

در زمان انتشار اخبار بد اگر قیمت به زیر سطوح حمایتی نیاید، ولی در اخبار مساعد از مقاومت سربار بالاتر رود نشان از اعتماد به نفس کم شورت‌ها را می‌دهد. این امر احتمال یک حرکت صعودی در کوتاه مدت را افزایش می‌دهد.

قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از معامله بین میانگین‌های متحرک، در 16 اکتبر حرکت قاطعی را انجام داد. زمانی که گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27224 دلار) رساندند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

مومنتوم بیشتر شد و جفت BTC/USDT به بالای مقاومت 28143 دلاری صعود کرد. این خوشحالی کوتاه مدت بود؛ زیرا خرس‌ها به شدت در سطوح بالاتر فروختند و قیمت را به زیر 28143 دلار رساندند.

متحرک نمایی 20 روزه شروع به بالا رفتن و RSI به محدوده مثبت جهش کرد. این امر نشان می‌دهد گاوها یک لبه کمی دارند. اگر خریداران موفق به افزایش قیمت به بالای 28143 دلار شوند هدف بعدی 30 هزار دلار و سپس 31 هزار دلار است.

از طرف دیگر، استراحت و بسته شدن به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (26715)، مزیت را به نفع خرس‌ها متمایل می‌کند. در این صورت جفت ابتدا به 26 هزار دلار و سپس به 24800 دلار سقوط می‌کند.

قیمت اتر

اتر در چند روز گذشته بین 1531 تا 1746 دلار در حال نوسان است. به طور کلی در یک محدوده، معامله‌گران نزدیک به حمایت خرید و نزدیک به مقاومت می‌فروشند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

خریداران در 12 اکتبر طی حرکت نزولی نزدیک به 1521 دلار خریدند که یک رالی امدادی را آغاذ کرد. گاوها در ادامه سعی کردند قیمت را به بالای میانگین متحرک برسانند؛ اما تهاجم خرس‌ها مانع این امر شد.

با کاهش قیمت به زیر سطح فعلی، خرس‌ها باری دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 1521 دلار برسانند و آن را حفظ کنند. اگر خرس‌ها موفق به این کار شوند قیمت سپس به سمت 1368 دلار سقوط می‌کند.

در مقابل اگر گاوها این رالی را پیروز شوند و قیمت را به بالای میانگین متحرک برسانند حرکت بعدی به سمت هدف 1746 دلار خواهد بود. اما این به احتمال زیاد دوباره شاهد فروش قوی توسط خرس‌ها خواهد بود.

قیمت شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) از 107.34 دلار در 3 اکتبر اصلاح شد و در 10 اکتبر تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (106 دلار) کاهش یافت.

نمودار روزانه DXY
نمودار روزانه DXY

گاوها در این زمان و در مسیر نزول به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خریدند که شروع به بازگشت کرد. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومت 107.34 تا 108 دلار برسانند. اگر گاوها موفق شوند یک رالی قوی به سمت 111 دلار آغاز می‌شود.

با این حال خرس‌ها به راحتی تسلیم نخواهند شد. خرس‌ها سعی خواهند کرد از منطقه سربار محافظت و قیمت را به زیر 105.5 بکشند. اگر این حمایت شکسته شود قیمت به سمت شاخص میانگین متحرک ساده 50 روزه (104.81 دلار) کاهش می‌یابد. این سطح یک سطح مهم برای گاوها است. گاوها اگر می‌خواهند حرکت روبه بالا را از دست ندهند باید هرجور شده از این سطح حفاظت کنند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و DXY