FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

بیت کوین قدرت تازه‌ای از خود نشان داده و بالاترین قیمت سالانه خود را هدف قرار داده است. اما آلت کوین‌ها از این روند پیروی می‌کنند؟

بیت کوین در ماه اکتبر روند خوبی را داشت، زیرا قیمت به بالاترین حد خود در سال 2023 یعنی 31805 دلار نزدیک می‌شود. اما خرس‌ها با تمام قدرت از این سطح محافظت خواهند کرد. پس افت جزئی قابل انتظار است اما نباید از این روند به عنوان شروع یک احساسات منفی در نظر گرفت.

در حالی که سرد شدن شاخص دلار آمریکا (DXY) یک علامت منفی است ولی ضعف در شاخص S&P 500 (SPX) یک علامت منفی است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

مورد دیگری که برای بازارهای روبه رشد ارزهای دیجیتال خطر محسوب می‌شود، افزایش بازدهی 10 ساله خزانه‌داری است. این پلتفرم بار دیگر به بالای 5 درصد رسید. افزایش بازدهی نشان از کاهش امید فعال بازار به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در آینده می‌دهد.

بحث مطرح شده در این مورد این است که آیا این ناامیدی سرمایه‌گذاران را به سمت بازار ارزهای دیجیتال سوق می‌دهد؟؟؟ آیا بیت کوین از شاخص SPX جدا شده و روند صعودی در پیش می‌گیرد؟؟؟ در اینجا می‌خواهیم با برسی نمودار به این موارد بپردازیم.

قیمت بیت کوین

پس از تلاش بیت کوین طی روزهای اخیر برای حفظ سطح 30 هزار دلار، گاوها در 23 اکتبر با یک حرکت قاطع قیمت را به بالای 31 هزار دلار رساندند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

این افزایش اخیر بیت کوین، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به محدوده خرید بیش از حد سوق داد. این امر نشان می‌دهد که تثبیت یا اصلاح در کوتاه مدت امکان پذیر است. اگر گاوها اجازه کاهش قیمت به زیر 30 هزار دلار را ندهند نشان از خرید در افت جزئی را خواهد داد. سپس گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را از مانع 31 هزار دلار عبور دهند.

با موفقیت گاوها، هدف بعدی جفت BTC/USDT قیمت 32400 دلار است. طبق انتظارات خرس‌ها با تمام توان از این سطح دفاع خواهند کرد. زیرا با شکست این سطح قیمت به سمت 40 هزار دلار حرکت خواهد کرد.

در جبهه محالف اگر قیمت به زیر 30 هزار دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال رزرو سود هستند. این امر سپس قیمت را به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28428 دلار) کاهش می‌دهد.

قیمت اتر

اتر در 21 اکتبر بالاتر از میانگین متحرک شکست، که نشان می‌دهد گاوها همچنان به خرید نزولی تا حمایت قوی در 1531 دلار ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

متحرک نمایی 20 روزه (1608 دلار) شروع به افزایش و RSI هم در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد خرس‌ها احتمالا کنترل خود را از دست بدهند. جفت ETH/USDT احتمالا تا 1746 دلار افزایش خواهد یافت. اما در این سطح خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا مانع حرکت صعودی شوند.

اگر گاوها عقب‌نشینی نکنند قیمت به 1746 دلار می‌رسد. سپس این جفت تا 1880 دلار افزایش خواهد یافت. در عوض اگر قیمت از 1746 دلار کاهش یابد نشان می‌دهد که چند روز دیگر نیز در محدوده نوسان خواهد داشت.

شاخص S&P 500

خرس‌ها در آزمایش خط گردن در الگوی سروشانه با موفقیت بیرون آمدند. شکست در بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (4382) باعث فروش تهاجم خرس‌ها شد.

نمودار روزانه شاخص SPX
نمودار روزانه شاخص SPX

شاخص در 23 اکتبر به زیر سطح حمایت اساسی 4216 سقوط کرد. اما گاوها در تلاش هستند تا ابن کاهش را متوقف کنند. هر تلاشی برای بازیابی با فروش قوی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه و سپس در میانگین متحرک ساده 50 روزه مواجه خواهد شد. گاوها برای موفقیت باید قیمت را به بالای 4400 دلار برسانند.

اگر قیمت به زیر 4216 دلار برسد، فروش شتاب بیشتری خواهد گرفت و به سمت الگوی 4088 دلار حرکت می‌کند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تحلیل قیمت BTC، ETH و SPX