هارد فورک چانگ کاردانو نشان دهنده ارتقای قابل توجهی است که نشان دهنده آغاز عصر ولتر و مرحله نهایی نقشه راه کاردانو است. این مرحله به ایجاد حاکمیت غیرمتمرکز و مکانیسم‌های رای‌ گیری درون زنجیره‌ای در بلاک‌چین کاردانو اختصاص دارد.

اهمیت هارد فورک چانگ کاردانو در توانایی آن برای استفاده کاربران جامعه کاردانو در توسعه و جهت گیری آینده بلاک‌چین از طریق یک سیستم جامع رای‌گیری و خزانه‌داری است. هارد فورک چانگ به دارندگان ADA اجازه می‌دهد تا از امتیازات خود برای رأی دادن به پیشنهادات مختلف استفاده کنند و بر تصمیمات کلیدی تأثیر بگذارند.

از جمله ویژگی‌ها و مزایای اصلی هارد فورک چانگ کاردانو، تغییر مدیریت غیرمتمرکز، انتقال کنترل از تیم توسعه به جامعه کاردانو است. همچنین رای‌گیری روی زنجیره را معرفی می‌کند و دارندگان ADA را قادر می‌سازد مستقیما در مورد پیشنهادات مربوط به بلاک‌چین رای دهند.

علاوه بر این، یک سیستم خزانه داری برای تامین مالی پروژه‌های توسعه آتی و تحت رهبری جامعه ایجاد خواهد شد. اقدامات امنیتی پیشرفته نیز برای بهبود انعطاف پذیری و ایمنی کلی شبکه کاردانو اجرا می‌شود.

بلاک‌چین کاردانو که اکنون برای این هارد فورک آماده شده است، منتظر است تا 70 درصد از اپراتورهای سهام استخر (SPO) خود را به نسخه نود جدید به روز رسانی کند. پس از رسیدن به این آستانه، شبکه تحت مدیریت هارد فورد چانگ قرار می‌گیرد و کاردانو را به عصر ولتر منتقل می‌کند.

این هارد فورک به یاد فیل چانگ، یک چهره پیشگام در توسعه کاردانو که در سال 2022 درگذشت، نام‌گذاری شده است و به بیان هاسکینسون به عنوان یک نقطه عطف تاریخی تلقی می‌شود. او آن را به عنوان گامی در جهت ایجاد یک “تمدن غیرمتمرکز که سراسر جهان را با میلیون‌ها کاربر در بر می‌گیرد” تصور می‌کند.

هاسکینسون پیش‌بینی می‌کند که هارد فورک چانگ کاردانو به «پیشرفته‌ترین سیستم مدیریت بلاک‌چین»، با بودجه‌های سالانه، خزانه‌داری و بینش‌های غنی‌شده در جامعه، شکل می‌گیرد. او با تأمل در تجربه یک دهه‌ای توسعه کاردانو، به دستاوردهای جامعه و خوش بینی به آینده ابراز افتخار کرد.

نمودار ارز کاردانو قبل از هارد فورک چانگ

در زمان نگارش این مقاله، توکن ADA کاردانو در حدود 0.4333 دلار معامله می‌شود که در دوره 24 ساعته گذشته 1.7 درصد کاهش داشته است.

منبع خبر: cryptoglobe

لینک مطلب: هارد فورک چانگ “مهم ترین” ارتقاء در تاریخ کاردانو