یکی از بنیان‌گذاران BitMEX باور دارد که غول‌های وال استریت فقط برای خلاء و ذخیره بیت کوین در حفظ استعاری خدمت می‌کنند. اگر بیش از این شاهد موفقیت ETF باشیم تعداد تراکنش‌های بیت کوین به شدت کاهش می‌یابد.

آرتور هیز مدیر عامل سابق BitMEX هشدار داد که در صورت موفقیت صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، بیت کوین کاملا نابود خواهد شد.

هیز گفت:

ETFهای نقطه‌ای بیت کوین برای خلاف کردن دارایی‌ها و ذخیره آن‌ها در یک خزانه استعاری ساخته می‌شوند.

اگر صادرکنندگان ETF بیت کوین تمام بیت کوین را در اختیار داشته باشند، سرمایه‌گذاران در نهایت به جای HODL باید به خرید مشتقات بیت کوین بپرازند. این امر تعداد تراکنش‌های شبکه را کاهش و ماینرها نیز دیگر انگیزه‌ای برای اعتبار سنجی تراکنش‌ها نخواهند داشت.

هیز بیان کرد که در نهایت ماینرهای ماشین‌های خود را خاموش می‌کنند. زیرا دیگر نمی‌توانند انرژی مورد نیاز و هزینه راه‌اندازی تامین کنند.

وی در ادامه افزود:

اگر ETFها توسط مدیرات دارایی TradFI مدیریت و موفق شوند، بیت کوین به طور کامل نابود خواهد شد.

هیز علاوه بر این موارد باور دارد که در صورت وقوع این اتفاق، یک شبکه پولی ارز دیجیتال جدید جای بیت کوین را می‌گیرد و دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین از پول الکترونیکی همتابه‌همتا گسترش می‌یابد.

مدیر عامل سابق ادامه داد:

در صورتی که بیت کوین به یک دارایی مالی تحت کنترل دولت تبدیل شود، به دلیل کاهش استفاده از آن می‌میرد. مردم بار دیگر دارایی پولی و سیستم مالی غیر دولتی خواهند داشت. امیدواریم برای بار دوم یاد بگیریم که کلیدهای خصوصی خود را به شرکت‌های وال استریت ندهیم.

تمام سیستم‌ها و پلتفرم‌ها در انتظار تایید ETF بیت کوین هستند. تحلیلگران انتظار دارند این اتفاق بین 5 تا 10 ژانویه 2024 رخ دهد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: نابودی کامل بیت کوین با تایید ETF