برخی از مدیران صنعت مانند کتی وود ARK، پیش بینی کرده‌اند که بازار احتمالا در پی اخبار تایید ETF بیت کوین با فروش در کوتاه مدت پاسخ می‌دهد.

اخبار نادرست در خصوص تایید یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) موجب و تحریک بازار به واکنش فروش شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تاریخ 9 ژانویه درون حساب رسمی X (توئیتر سابق) خود یک پست خبری جعلی در خصوص اعطا مجوز ETF بیت کوین برای فهرست کردن در صرافی‌های ثبت شده منتشر کرد. گری جنسلر رئیس SEC هشدار داد که حساب SEC هک شده است. وی بیان کرد که این آژانس هیچ محصول ETF را تایید نکرده است.

اما این خبر جعلی در خصوص تایید ETF موجب نگاهی اجمالی به نحوه واکنش بازار به اخبار واقعی را نشان داد.

بازار دیروز دست خود را نشان داد. تمرین تایید ETF به نفع واکنش فروش اخبار است. تعداد کمی از افراد اعلامیه تایید SEC را قبل از حذف مشاهده کردند.

سرمایه‌گذاران بلافاصله پس از اعلام خبر، به سرعت بازار را شلوغ کردند. اما در دقایقی بعد یک اره مویی اجرا کردند. پس از این خبر قیمت بیت کوین در طی چهار دقیقه به 47870 دلار رسید. اما تنها پس از گذشت 10 دقیقه بیت کوین با کاهش شدید قیمت به 46 هزار دلار مواجه شد.

برخی از مدیران برجسته قبلا این پیش‌بینی را کرده بودند که بازار احتمالا با فروش کوتاه مدت به اخبار تایید ETF واکنش نشان می‌دهد.

کتی وود بنیان‌گذار و مدیر عامل پلتفرم ETF ARK Invest، باورد دارد که برخی از سرمایه‌گذاران با خبر تایید ETF می‌فروشند. این امر به دلیل یک حرکت پیش‌بینی کننده بزرگ در اطراف این رویداد رخ می‌دهد.

وود در اوار سال 2023 گفت:

افزایش قیمت بیت کوین بسیار کوتاه مدت خواهد بود. ما فکر می‌کنیم طی این امر SEC به ETF بیت کوین چراغ سبز برای مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی می‌دهد. اما امر مهمتر و اصلی‌تر واکنش بلند مدت بازار به این امر است.

برخی از تحلیلگران و معامله‌گران باور دارند که تایید بالقوه ETF نمی‌تواند موجب ایجاد حرکت مثبتی شود.

پلتفرم QCP Capital در بروزرسانی 10 ژانویه بازار نوشت:

اکنش اولیه به تایید ETF بیت کوین با عدم توانایی بیت کوین در تجارت خارج از منطقه مقاومت خاموش شد.

این خبر فروش واضح بود. زیرا قیمت‌ها بلافاصله پس از رسیدن به بالاترین حد جدید کاهش یافت.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: تمرین تایید ETF بیت کوین منجر به افزایش قیمت شد یا کاهش؟