طبق گزارش‌ها، توسعه‌دهندگان سولانا اعلام کردند که مشکل این شبکه در 15 آوریل (27 فروردین) حل خواهند کرد. آن‌ها تاکید کردند که مشکلات فعلی سولانا در ساختار آن‌ها به وجود نیامده و فقط ناشی از باگی است که در پیاده‌سازی پروتکل (QUIO) ایجاد شده است.

اکوسیستم سکه‌های میم در بلاک چین سولانا با افزایش قابل توجهی در فعالیت‌ها همراه شده است. به ویژه میم کوین dogwif که بر بستر سولانا است، چون به تازگی ایجاد شده باعث بالا بردن فعالیت شبکه بلاک چین سولانا شده است و در نتیجه مشکلاتی برای شبکه سولانا به وجود آورده است.

مرت ممتاز، مدیر عامل Helius Labs، در مورد مسائل اخیر، در پستی در X اشاره کرد که اینها بیشتر در مورد یک “اشکال پیاده‌سازی” هستند و نقص طراحی در این شبکه وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت هلیوس (Helius) و یکی از طرفداران سولانا در X اشاره کرد: «این مهم است که این تمایز را ایجاد کنیم؛ زیرا، خطاهای پیاده‌سازی معمولاً بی‌اهمیت هستند ولی خطاهای طراحی به طور کلی جدی‌تر و اساسی‌تر هستند.»

به گفته ممتاز، تاریخ مورد انتظار برای رفع این اشکال 15 آوریل است. او افزود، در صورت بروز مشکلات دیگر، ممکن است رفع آن به تعویق بیفتد.

سولانا یک پلتفرم برتر بلاک چین و یکی از سریع‌ترین بلاک‌چین‌های مدرن در اکوسیستم در حال رشد DeFi و NFT است و همچنین بستری برای توسعه مقرون به صرفه برنامه‌های غیر‌متمرکز می‌باشد.

در 4 آوریل 75 درصد از تمام تراکنش‌های بدون رای در شبکه سولانا با شکست مواجه شده و پردازش نشدند. این نوع تراکنش‌ها به رای‌گیری توسط اعتبارسنج‌ها نیاز ندارند و به طور کلی برای وظایف ساده‌ای مثل انتقال توکن SOL یا به روز رسانی اطلاعات حساب کاربری استفاده می‌شود.

شبکه سولانا مشکلات مختلفی مانند قطعی و نرخ بالای تراکنش‌های ناموفق را تجربه کرده است. اگرچه نرخ تراکنش‌های ناموفق به حدود 58 درصد کاهش یافته است، توسعه‌دهندگان در تلاش برای رفع این مشکلات هستند. یکی از مشکلات، مربوط به پروتکل شبکه به نام QUIC است که در حال حاضر دارای کاستی‌ها و باگ‌هایی است که باید برطرف شود.

منبع خبر: COINJOURNAL

لینک مطلب: تلاش توسعه‌دهندگان سولانا برای رفع مشکل ازدحام شبکه