در حال حاضر قیمت اتریوم با افت قابل‌توجه در حدود 3200 دلار است، اما به نظر برخی از تحلیلگران همچنان صعودی هست و پیش‌بینی می‌کنند که بازگشت‌های اساسی و بالاترین قیمت 8000 دلاری را داشته باشد.

انتظار می‌رود که با راه‌اندازی آتی ETFهای اسپات اتریوم 3 تا 5 میلیارد دلار جریان خالص ورودی جذب شود و می‌تواند قیمت ETH را با تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران بالا ببرد، شبیه تاثیری که در ETFهای نقدی BTC در اوایل سال جاری مشاهده شد.

نمودار پیش بینی قیمت اتریوم

اتریوم (ETH)، مشابه بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال پیشرو، به شدت تحت تأثیر آخرین اصلاحات بازار قرار گرفته است، با قیمت حدود 3200 دلار و طبق اطلاعات CoinGecko، کاهش روزانه 5 درصد و ماهانه 15درصد را نشان می‌دهد.

با این حال، به گفته برخی از فعالان صنعت کریپتو، ممکن است این روند منفی ETH به زودی با یک صعود تازه جایگزین شود. به نظر کاربر X Poseidon، آینده اتریوم روشن است و برای بالاترین قیمت 8000 دلاری آماده است.

کاپیتان فایبیک نیز خوش‌بین بود و پیش‌بینی کرد که قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ به شدت باز خواهد گشت، به این معنی که در حال حاضر یک فرصت عالی برای خرید اتریوم را ارائه می‌دهد و از طرفی، علائم نگران‌کننده‌ای وجود دارد که ممکن است سقوط آزاد اتریوم در روزهای آینده نیز ادامه داشته‌ باشد.

 این تحلیلگر محبوب رمز ارز، با استفاده از X handle Crypto Tony، ادعا کرد تا زمانی که ارزش ETH بالای 3270 دلار باقی بماند، همه چیز تحت کنترل خواهد بود.

به گفته صرافی ارز دیجیتال Gemini، با معرفی رسمی ETFهای اسپات در آمریکا ETH می‌تواند جریان خالص ورودی بین 3 تا 5 میلیارد دلار را در شش ماه اول معاملات جذب کند.

 این تحلیلگر می‌گوید که این حرکت ممکن است موقعیت سرمایه اتریوم را در بازار بهبود دهد و آن را به بیت‌کوین پیشتاز (BTC) نزدیک‌تر کند.

ETFهای اسپات، دسترسی سرمایه‌گذاران سنتی را به اتریوم تسهیل نموده است به طوری که نیازی به نگه‌داشتن مستقیم ارز دیجیتال نیست و برخی موانع را هم از بین می‌برد.

همچنین این راه‌اندازی برای پذیرش ETH و بازار وسیع ارزهای دیجیتال می‌تواند به عنوان یک سیگنال مثبت تلقی شود. در نتیجه، با افزایش قابل‌توجه اعتماد سرمایه‌گذاران، باعث ایجاد جریان جدید سرمایه و بدنبال آن افزایش قیمت می‌شود.

همانطور که در ژانویه سال جاری SEC ایالات متحده موقعی که ETFهای BTC را اعلام کرد، تقریباً دو ماه پس از آن قیمت دارایی دیجیتال اولیه به بالاترین حد خود یعنی بیش از 73500 دلار رسید.

منبع خبر: cryptopotato

لینک مطلب: پیش‌بینی قیمت اتریوم (ETH)