متیو سیگل، مدیر اجرایی VANECK، با توجه به توانایی‌های اتریوم ابراز اطمینان کرد که اتریوم بتواند از بیت کوین در سال 2024 پیشی بگیرد. معرفی ETFهای نقطه‌ای بیت کوین، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است و باعث افزایش قابل توجه حجم معاملات شده است. این روند موجی از خوش‌بینی را ایجاد کرده است که فراتر از خود بیت کوین است.

اما این باعث راه‌اندازی یک ETF نقطه‌ای اتریوم شده است؛ زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال حاضر در حال ارزیابی امکان چنین صندوقی است. علیرغم عدم قطعیت، به نظر می‌رسد کارشناسان درباره مسیر بزرگ‌ترین آلت‌کوین جهان خوش‌بین هستند.

بیت کوین در حال آماده شدن برای رویداد مهم دیگری در سال جاری به شکل هاوینگ است که برای آوریل امسال برنامه ریزی شده است. با نگاهی به رویدادهای قبلی، متیو سیگل، رئیس دارایی‌های دیجیتال VanEck، چشم‌اندازی صعودی برای اتریوم درنظرگرفته است .

این مدیر اجرایی خاطر نشان کرد، که اتریوم از بیت کوین به عنوان دارایی ارزهای دیجیتال پیشی گرفته است. با این حال، او پیش‌بینی می‌کند که اتریوم از نظر عملکرد از بیت کوین پیشی بگیرد.

سیگل در بیانیه‌ای به CryptoQu اظهار داشت که در میان‌مدت، اتریوم تمایل دارد تا در نیمه‌ سال بهتر از BTC عمل کند، فکر نمی‌کنم تغییری رخ دهد، اما فکر می‌کنم وقتی سال تمام شود، ETH بهتر از BTC عمل خواهد کرد.

مدیر اجرایی VANECK چالش‌های نظارتی در طبقه دارایی ایالات متحده را مورد بحث قرار داد و اظهارداشت که بی‌میلی دولت برای مشارکت بانک‌ها و کارگزاران مانع بزرگی است.

این رویکرد محتاطانه موسسات مالی بر ETFهای مرتبط با دارایی‌های کریپتو نیز تأثیر گذاشته است، به طوری که SEC یک بار دیگر تصمیم خود را برای تأیید یا رد ETF نقطه‌ای BlackRock و Fidelity’s اتریوم به تعویق انداخت.

دولت ایالات متحده نمی‌خواهد بانک‌ها و کارگزاران به این دارایی‌ها دست بزنند، بنابراین با مشاهده استراتژی‌های توزیع پول توسط مدیران و مشاوران مالی، متوجه خواهید شد که بانک‌ها و کارگزاران متعلق به بانک‌ها در این مورد کند عمل می‌کنند یا این ETFها را از فهرست خارج می‌کنند.

انتظار می‌رود این مقررات در طول زمان تغییر کند، اما این فقط یک نظر مخالف است و همواره یادآور می‌شویم که این یک استراتژی دارایی در ایالات متحده نیست. بلکه این برنامه برعلیه دلار است.

جیک چروینسکی، مدیر ارشد حقوقی شرکت کریپتو Variant، اظهارات مشابهی را تکرار کرد. او گفت که SEC با فشار سیاسی فزاینده و بی‌ثباتی بازار مواجه است که هر دو ممکن است بر روند تصمیم‌گیری آن در ETFهای نقطه‌ای اتریوم تأثیر بگذارد.

منبع خبر: cryptopotato

لینک مطلب: انتظار «تغییر» نیست، اما اتریوم آماده است که بهتر از بیت کوین عمل کند