طبق پیش‌بینی تحلیلگران شرکت سرمایه‌گذاری VanEck، شبکه‌های مقیاس‌پذیر لایه 2 اتریوم طی شش سال آینده به ارزش بازار 1 تریلیون دلاری خواهند رسید و از هزاران زنجیره مورد استفاده تشکیل خواهند شد.

تحلیلگر ارشد سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال VanEck و متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال، در گزارشی در 3 آوریل گفتند که بلاک چین‌های لایه 2 قرار است “چالش اصلی” اتریوم یعنی ظرفیت محدود آن برای پردازش، ذخیره و محاسبه داده‌ها را رفع کنند.

پیش‌بینی ارزش بازار 1 تریلیون دلاری بر این فرض استوار است که اتریوم 60 درصد از سهم بازار را در بین تمام بلاک‌ چین‌های عمومی و با در نظر گرفتن ارزش کل دارایی‌ها در اکوسیستم اتریوم به دست خواهد آورد.

طبق گزارش L2BEAT، در حال حاضر 46 راه حل لایه 2 اتریوم با ارزش کل قفل شده 39 میلیارد دلار وجود دارد که بزرگترین آنها Arbirtum با 18 میلیارد دلار است.

تسلط اتریوم در قراردادهای هوشمند با یک مانع حیاتی مواجه است. با وجود اینکه که شبکه امنیت و تمرکززدایی بی‌نظیری را ارائه می‌دهد، هزینه‌های تراکنش و زمان پردازش با تشدید استفاده افزایش می‌یابد.

توسعه اتریوم اکنون بر روی بهبود توانایی آن برای پردازش داده‌های تراکنش لایه 2 متمرکز شده است. به‌روزرسانی‌ اخیر به نام Dencun قابلیتی به نام «Blobs» را معرفی کرد که به کاهش هزینه تراکنش‌های لایه ۲ کمک می‌کند.

تحلیلگران معتقدند که راه‌حل‌های لایه ۲، پتانسیل ایجاد درآمد قابل‌ توجه بیشتری را در مقایسه با شبکه پایه اتریوم دارند؛ زیرا راه حل‌های لایه ۲ می‌توانند از نظر سرعت تراکنش و تجربه کلی کاربر بهتر از اتریوم عمل کنند.

در حال حاضر هفت توکن برتر اتریوم L2 مجموعاً دارای ارزش 40 میلیارد دلاری هستند و پروژه‌های قوی بسیاری که در 18 ماه آینده راه‌اندازی می‌شوند، این رقم را به 100 میلیارد دلار افزایش خواهند داد.

تحلیلگران پیش‌بینی کردند که در آینده، انواع مختلفی از فناوری‌های لایه ۲ اتریوم برای مقاصد خاص وجود خواهد داشت و تنها چند شرکت بزرگ بر بازار همه منظوره L2 تسلط خواهند داشت.

منبع خبر : cointelegraph

لینک مطلب: لایه۲ اتریوم تا سال 2030 به ارزش بازار 1 تریلیون دلاری می‌رسد