با توجه به داده‌های IntoTheBlock، دارندگان بلندمدت اتریوم از نقد کردن دارایی‌های خود خودداری می‌کنند که به این ارز دیجیتال کمک کرده است به سقف‌های قیمتی جدیدی برسد. طبق گزارش این سایت، حجم اتریومی که در اختیار هولدرهای بلندمدت قرار دارد، از اول دسامبر تا کنون به بیش از ۷۰ درصد رسیده است. این معیار برای بیت کوین نزدیک به ۷۰ درصد است.

هولدرهای بلند مدت اتریوم بیشتر از بیت کوین شد2

وجود دارندگان بلندمدت برای سلامت هر بلاکچینی حیاتی است، به این دلیل که آن‌ها صرف نظر از نوسانات یا عملکرد قیمت، به ندرت دارایی‌های خود را می‌فروشند. بنابراین، افزایش اتریوم‌های متعلق به دارندگان بلندمدت نشان‌دهنده این است که آنها به پتانسیل بلندمدت این دارایی اطمینان کامل دارند. در زمان نگارش این خبر، قیمت اتریوم با ۳.۶۹ درصد افزایش در هفت روز گذشته به ۲۲۹۰ دلار رسیده است.

با توجه به پتانسیل بلندمدت قیمت اتریوم، شاخص رکود (Dormancy) این ارز دیجیتال نیز مورد بررسی قرار گرفته است. این شاخص، بینشی از احساسات دارندگان بلندمدت ارائه می‌دهد. تا تاریخ ۲۳ دسامبر، رکود اتریوم مقادیر بالایی را نشان داده است. این مقادیر به معنی افزایش تراکنش کوین‌های قدیمی است. با این حال، در زمان انتشار این خبر، این شاخص به ۶۷.۶۱ کاهش یافته است. مفهوم این افت می تواند این باشد که هولدرها کوین های قدیمی خود را نگه داشته و از فروختن آن خودداری می کنند.

هولدرهای بلند مدت اتریوم بیشتر از بیت کوین شد3

اگر این شاخص پایین باقی بماند، آنگاه ممکن است اتریوم در یک رالی در کوتاه‌مدت، افزایش قیمت قابل‌توجهی را تجربه کند. در نمودار تایم چهار ساعته ETH/USD همچنین نشانه‌ها و اثراتی از رشد به چشم می خورد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه را به صورت صعودی قطع کرده است. چنین تقاطعی به معنی احتمال صعود در کوتاه‌مدت است.

بنابراین، به نظر می‌رسد که اکنون فرصت مناسبی برای خرید این ارز دیجیتال توسط افرادی باشد که قصد دارند آن را به صورت بلند‌مدت نگهداری کنند.

منبع : ambcrypto.com

لینک مطلب : تعداد هولدرهای بلند مدت اتریوم بیشتر از بیت کوین شد