بوترین، تکنیکی را برای ایجاد انگیزه برای تمرکززدایی بهتر اتریوم بوسیله جریمه کردن شکست‌های مرتبط در میان اعتبار سنجی‌ها پیشنهاد کرده است.

بوترین نظرات خود را در 27 مارس در مورد حمایت از سهامداری غیرمتمرکز “از طریق مشوق‌های ضد همبستگی بیشتر” در انجمن تحقیقات اتریوم ارسال کرد.

او گفت: «تئوری این است که اگر شما یک بازیگر بزرگ هستید، هر اشتباهی که مرتکب می‌شوید به احتمال زیاد در تمام هویت‌هایی که شما کنترل می‌کنید تکرار می‌شود.»

بوترین مشاهده کرد که سرمایه‌گذاران درون یک شاخه، مانند یک استخر سرمایه‌گذاری، احتمال بیشتری دارد که شکست‌های مرتبط را تجربه کنند که احتمالاً به دلیل زیرساخت مشترک است.

 او پیشنهاد می کند که اعتبار سنجی‌ها متناسب با انحراف از میانگین میزان شکست جریمه شوند. اگر بسیاری از اعتباردهند‌ه‌ها در یک اسلات معین شکست بخورند، جریمه هر شکست بیشتر خواهد بود.

شبیه‌سازی‌ها نشان می‌دهند که این رویکرد می‌تواند مزیت سهامداران بزرگ اتریوم را نسبت به شرکت‌های کوچک‌تر کاهش دهد، زیرا سهامداران بزرگ به احتمال زیاد باعث افزایش نرخ شکست به دلیل شکست های مرتبط می‌شوند.

مزایای بالقوه این پیشنهاد، ایجاد انگیزه برای تمرکززدایی با داشتن زیرساخت جداگانه برای هر اعتبارسنجی و رقابتی‌تر کردن سرمایه‌گذاری انفرادی به نسبت حوزه‌های سهامداری است.

بوترین گزینه‌های دیگری هم مانند طرح‌ جریمه‌های مختلف را برای به حداقل رساندن مزیت اعتبارسنجی بزرگ نسبت به اعتبارسنجی‌های کوچک و بررسی تأثیر بر تمرکززدایی جغرافیایی و مشتری پیشنهاد کرد.

سه دلیل افزایش تسلط ارزش بازار اتریوم

استخرهای سرمایه‌گذاری و سرویس‌های سرمایه‌گذاری شناور، مانند لیدو همچنان محبوب هستند زیرا به سهامداران اجازه می‌دهند با مقدار کمتری اتریوم شرکت کنند.

لیدو در حال حاضر دارای 34 میلیارد دلار اتریوم است، که معادل 30 درصد از کل عرضه است.

حامیان و توسعه‌دهندگان اتریوم قبلاً نسبت به تسلط و «کارتل‌سازی» لیدو هشدار داده‌اند که به موجب آن می‌توان سودهای بزرگ‌تری را در مقایسه با سرمایه‌های غیر ادغام‌شده استخراج کرد.

منبع خبر: cointelegraph

لینک خبر: ویتالیک بوترین در حال ایجاد روش جدیدی برای غیرمتمرکز کردن سهام اتریوم است