تنظیم‌کننده در بحبوحه تایید ETF بیت کوین هشداری در خصوص عدم مراجعه به FOMO منتشر کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در زمانی که تنها چند روز به تایید پیش‌بینی شده صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) مانده، هشداری در خصوص ترس از دست دادن فرصت یا FOMO منتشر کرد.

دفتر آموزش سرمایه‌گذاری SEC، تاریخ 6 ژانویه در X (توئیتر قدیم) دوباره به سرمایه‌گذاران خرد در مورد خطرات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال هشدار داد. این پلتفرم نسبت به سرمایه‌گذاری در سهام میم، ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تاکید کرد.

یکی از اولین نشانه‌های هشدار FOMO در تاریخ 23 ژانویه 2021 در بحبوحه بازار صعودی ارزهای دیجیتال که بسیاری از رمزارزها به بالاترین حد خود از نوامبر 2021 رسیده بودند منتشر شد. این هشدار مجدد در حوالی مارس 2022 زمانی که بازار در حال آرام شدن بود منتشر شد.

چندین کاربر در تمام رسانه‌های اجتماعی شایعه‌ کردند که این امر نشان از تایید ETF بیت کوین قبل از ضرب‌الاجل 10 ژانویه توسط SEC است.

در هشدار ارائه شده بیشتر به افراد مشهور و ورزشکار اشاره شده است. افرادی که دارایی‌های رمزنگاری را تبلیغ می‌کنند. این پلتفرم همچنین از سرمایه‌گذاران خواست که صرفا به دلیل تبلیغ رمزارزی توسط چهره‌های محبوب، تصمیمات مالی نگیرند.

این پلتفرم ادامه داد:

شما ممکن است چهره‌های محبوبی را ببینید که فرصت‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها را تبلیغ می‌کنند. با اینکه وسوسه برانگیز است اما هرگز صرفا با تبلیغ این افراد سرمایه‌گذاری نکنید.

کیم کارداشیان یکی از چهره‌های شناخته شده در 3 اکتبر 2023 به عدم افشای پرداخت 250 هزار دلار برای تبلیغ یک توکن ساختگی به نام اتریوم مکس (EMAX) متهم شد. وی پس از این اتهام موظف به پرداخت 1.26 میلیون دلار به کمیسیون SEC شد.

صنعت کریپتو در حال حاضر داستان ETF بیت کوین را با نفس حبس تماشا می‌کند. اریک بالچوناس تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF گفت که اکثر متقاضیان ظرف هفته آینده تایید خواهند شد یا حداقل آنهایی که قبل از 29 دسامبر شرایط رگولاتور را برآورده کرده‌اند ظرف هفته آینده تایید خواهند شد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: انتشار هشدار FOMO در بحبوحه تایید ETF