سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت، از دستگیری پدر و دختری خبر داد که با ترفند سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، شهروندان را فریب داده و از این طریق، بیش از هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند.

سرهنگ گودرزی در این‌باره گفت:

با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان سرمایه‌گذاری در زمینه ارز‌های دیجیتال، موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت. فرد شاکی در بیانات خود عنوان نمود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک پدر و دختری آشنا شدم که مدعی بودند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و پربازده در بستر رمزارز‌ها انجام می دهند، و بعد از جلب اعتمادم مبلغ یک میلیارد ریال جهت سرمایه‌گذاری برایشان واریز کردم، ولی بعد از مدتی دیگر جواب من را ندادند و متوجه کلاهبرداری شدم.

او ادامه داد:

کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اولیه متوجه شدند این پدر و دختر که از سابقه‌داران جرائم سایبری هستند، مدتی است با پوشش کارشناسان ارز دیجیتال در محدوده تهران اقدام به فعالیت مجرمانه می‌کنند… پس از تشریفات قضایی، مجرمان در حالی که مشغول کلاهبرداری از شخص دیگری بودند، دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات این پرونده به بیش از ۴۰ نفر، عنوان داشت:

با اقدامات تکمیلی، مشخص شد این پدر و دختر تنها اعضای این باند کلاهبرداری نبودند و دو نفر دیگر نیز در این تیم فعالیت می‌کردند که در ادامه شناسایی و دستگیر شدند.

در همین حال، سرهنگ محمدرضا رضایی، رئیس پلیس فتا استان کرمان نیز از دستگیری تعدادی کلاهبردار خبر داده که در قالب یک شرکت صوری و با تبلیغات گسترده تحت عنوان سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال، اقدام به کلاهبرداری ۱۸۰ میلیارد ریالی از ۱۳۰ نفر از شهروندان کرمانی کرده بودند.

به گزارش سرهنگ رضایی، ۴ متهم اصلی این پرونده هم شناسایی و دستگیر شده‌اند.

منبع : mizanonline.ir

لینک مطلب : کلاهبرداری هزار میلیارد ریالی پدر و دختری با ارزهای دیجیتال در ایران