FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

کارمند یک شرکت چند ملیتی به جلسه‌ای آنلاین با مدیر ارشد مالی و سایر کارکنان دعوت شد. که هیچکدوم واقعی نبود و موفق به کلاهبرداری 25 میلیون دلار شدند.

کلاهبرداران Deepfake موفق به فریب یکی ار کارمندان یک شرکت چند ملیتی شدند. کلاهبرداران در یک کلاهبرداری پیچیده طی یک جلسه ویدیویی آنلاین جعل هویت توانستند این کارمند را فریب داده تا بیش از 25 میلیون دلار از سرمایه شرکت را ارسال کند.

بارون چان سرپرست ارشد بخش امنیت سایبری نیروی پلیس هنگ کنگ، اعلام کرد که این اتفاق در یک ماه گذشته رخ داد که کلاهبرداران از طرف مدیر مالی شرکت یک پیام جعلی برای کارمندی ارسال شد و او را به یک جلسه ویدیویی دعوت کرد تا درباره یک معامله محرمانه صحبت کنند.

کلاهبرداران در یک عملیات پیچیده توانستند توسط چندین مدیر جعلی شرکت کارمند را متقاعد کنند که 25.5 میلیون دلار از وجوه شرکت را در 15 تراکنش به 5 حساب متفاوت ارسال کند.

چان باور دارد که کلاهبرداران از قبل یکسری از فیلم‌های قبلی مدیران شرکت را برای این جعل هویت عمیق گرفته‌اند.

چان ادامه داد:

من معتقدم که کلاهبرداران از قبل ویدیوهای را دانلود کرده و سپس با استفاده از هوش مصنوعی صداهای جعلی کنفرانس ویدیویی را اضافه کرده‌اند. همچنین توجه داشته باشید که افراد حاضر در کنفرانس ویدیویی شبیه افراد واقعی بودند.

کارمند پس از مدتی آن هم فقط بعد از مشورت با دفتر مرکزی شرکت متوجه این کلاهبرداری شد. پلیس درگیر، بارون چان بیان کرد که این اولین مورد از نوع کلاهبرداری در هنگ کنگ است. این پلیس در ادامه گفت که ما قصد داریم تا مردم را نسبت به این تاکتیک‌های فریبکارانه جدید آگاه کنیم.

چان طی بیانیه‌ای به مردم هشدار داد که:

ماها باید از این مورد درس بگیریم و بیابیم که کلاهبرداران می‌توانند از هوش مصنوعی برای شرکت در جلسات آنلاین استفاده کنند. بنابراین مردم باید حتی در جلسات ویدیویی هم هوشیار باشند.

بخش امنیت سایبری پلیس هنگ کنگ سال گذشته در ماه مه با تلاش‌های زیاد یک پلتفرم متاورس را راه‌اندازی کردند. بخش سایبری این پلتفرم را برای شهروندان ارائه کرد تا در مقابل چالش‌های پیش رو در عصر دیجیتال و با تمرکز بر پیشگیری از جرم و جنایت فناوری خود را آماده کنند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: کلاهبرداری بیش از 25 میلیون دلار در جلسه‌ای آنلاین