FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

SFC هنگ کنگ هشت وب‌سایت مرتبط با نهاد متقلبانه را شناسایی کرد. این نهادها خود را با نام صرافی MEXC معرفی کردند همچنین همگی حاوی نام و دامنه این صرافی بودند.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) به همراه نیروی پلیس محلی، هشداری در خصوص نهاد متقلبانه که به عنوان صرافی ارز دیجیتال MEXC معرفی شده هشدار دادند. فرد متقلب در حال فریب سرمایه‌گذاران بالقوه و جذب وجوه است.

SFC در بیانیه‌ اخیر خود گفت که با پلیس محلی برای نظارت و بررسی ارائه دهندگان تجارت دارایی مجازی (VATP)، در خصوص فعالیت‌های غیرقانونی همکاری می‌کند.

رگولاتور ادامه داد:

این نهاد متقلبانه که تحت عنوان MEXC فعالیت می‌کند، سرمایه‌گذاران را فریب می‌دهد تا وجوهی را برای سرمایه‌گذاری‌های فرضی به حساب بانکی خود واریز کند.

این کلاهبرداری به این صورت بود که قربانیان علاقه‌مند به خرید ارزهای دیجیتال به وب‌سایت MEXC ارجاع داده شدند. سپس از قربانیان خواسته شد تا وجوه خود را به حساب‌های بانکی تعیین‌شده برای سرمایه‌گذاری واریز کنند. اما پس از واریز، مشکلاتی را در برداشت وجه گزارش دادند.

SFC در ادامه موفق شد که هشت وب‌سایت مشکوک به ارتباط با نهاد متقلبانه را شناسایی کند. همه این وب‌سایت‌ها حاوی MEXC در نام دامنه خود هستند. مانند: mexczx.icu و mexczx.co

این رگولاتور به مردم هشدار داد که مراقب وب‌سایت‌هایی با نام دامنه مشابه باشند.

SFC در سپتامبر 2023 بیان کرد که فهرستی از VATPهای دارای مجوز بسته شده است و در انتظار انتشار هستند. این لیست به مردم کمک خواهد کرد تا VATPهای بالقوه غیرقابل تنظیم در هنگ کنگ را شناسایی کنند.

MEXC در روزهای اخیر شاهد اتفاقات زیادی بوده. همچنین در دسامبر 2023 طبق گزارش کوین تلگراف صرافی MEXC حساب‌های چند معامله‌گر را مسدود و وجوه آن‌ها را توقیف کرده است. این صرافی در ادامه انگیزه خود از این اقدامات را جلوگیری از فعالیت‌های تجاری غیرعادی بیان کرد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: نهادهای متقلبانه با نام صرافی MEXC