ارز دیجیتال FTM نماد فانتوم (Fantom) یک پلتفرم غیرمتمرکز و قرارداد هوشمند با امنیت بالا و سرعت بی‌نظیر است. این پلتفرم با هدف رفع محدودیت‌های شبکه‌های بلاکچین نسل قبل و ایجاد آینده‌ای بهتر و کارآمدتر برای تمامی زیرساخت‌ها ایجاد شده است. FTM به عنوان سوخت شبکه فانتوم عمل می‌کند و برای پرداخت کارمزد‌ها، تامین امنیت شبکه، انجام پرداخت‌ها و مدیریت درون زنجیره‌ای استفاده می‌شود. ارز دیجیتال FTM بر اساس الگوریتم اثبات سهام (PoS) کار می‌کند و قابل استخراج نیست. بنابراین تعداد کل توکن‌های FTM محدود و ثابت است.

ارز دیجیتال فانتوم (FTM) یکی از پروژه‌های برجسته در زمینه DeFi است که با استفاده از الگوریتم Lachesis به ارائه یک پلتفرم قرارداد هوشمند با سرعت و امنیت بالا می‌پردازد. این پروژه در سال 2018 راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون رشد قابل توجهی را در بازار ارزهای دیجیتال داشته است. قیمت FTM در سال 2021 به بالاترین سطح خود یعنی 3.48 دلار رسید و در سال 2022 نیز با نوساناتی همراه بود. برخی از عواملی که می‌توانند بر آینده ارز دیجیتال فانتوم تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • توسعه و گسترش اکوسیستم فانتوم و افزایش تعداد پروتکل‌ها و پروژه‌هایی که بر روی آن ساخته می‌شوند. فانتوم در حال حاضر دارای بیش از 276 پروتکل DeFi است که از طریق برنامه‌های توسعه و حمایت مالی از آن‌ها حمایت می‌کند.
 • افزایش تقاضا و استفاده از FTM به عنوان سوخت شبکه فانتوم و واحد پرداختی برای خدمات و کاربردهای مختلف.
 • رقابت با سایر پلتفرم‌های بلاکچینی که همچنین در حوزه DeFi فعالیت می‌کنند، مانند اتریوم، بایننس اسمارت چین، سولانا، پولکادات و غیره. این پلتفرم‌ها ممکن است از نظر تکنولوژی، ابتکار، اعتبار و جذب کاربر برتری داشته باشند.

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال FTM

 • کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)
 • کیف پول تراست ولت
 • Fantom Wallet 
 • کیف پول متامسک
 • کیف پول مای اتر ولت

در حال حاضر ارزش بازار FTM تقریباً 1.12 میلیارد دلار است. ارز دیجیتال FTM در رتبه 61 بازار قرار گرفته و 0.06 درصد از سهم کل بازار را در اختیار دارد. قیمت کنونی این ارز نیز حدود 0.4 دلار است.

توضیحات سیگنال رایگان FTM

نقطه طلایی ورود 0.05 تا 0.2
نقطه منطقی ورود 0.21 تا 0.3

بنا به پیشنهاد علی اکبر توسل هولدرهایی که می‌توانند خیلی صبر کنند در همین محدوده مقداری خرید کنند و بصورت پله‌ای هربار که پایین‌تر آمد مقداری خرید کنند.
این ارز دیجیتال با کاهش بیت کوین، به احتمال ۹۰ درصد به راحتی وارد محدوده منطقی خرید خواهد شد. پس بهتر است به صورت پله‌ای خرید انجام شود.

پیشنهاد می‌کنیم بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از سرمایه خود را به ارز دیجیتال فانتوم اختصاص دهید.

چشم انداز:

این ارز پتانسیل رسیدن به قیمت 10 دلار را دارد.

صرافی‌های معتبری که از معاملات ارز FTM پشتیبانی می‌کنند:

 1. صرافی بیتکس‌روم
 2. صرافی بایننس
 3. صرافی‌ کوکوین 
 4. صرافی کوین بیس
 5. صرافی بیتمکس

سیگنال‌های رایگان را می‌توانید از کانال یوتیوب کریپتونگار نیز پیگیری نمایید.

در ضمن می‌توانید از قسمت سیگنال ارز دیجیتال، سایر سیگنال‌های رایگان مجموعه را نیز مشاهده نمایید.

سلب مسئولیت:

معامله در هر بازار مالی اعم از داخلی و خارجی می‌تواند مزایای مالی قابل توجهی داشته باشد، اما در عین حال خطر از دست دادن بخشی یا تمام سرمایه شما وجود دارد و سرمایه‌گذاران عزیز باید این نکته را در نظر داشته باشند. اکیداً توصیه می‌کنیم قبل از سرمایه‌گذاری تمام جنبه‌های کسب‌وکار را در نظر بگیرید، زیرا مسئولیت هرگونه سود یا زیان به هر دلیلی مستقیماً با خود شما است.

منبع مطلب: سیگنال رایگان ارز دیجیتال FTM