FavoriteLoadingافزودن به علاقه مندی ها

ناشر استیبل کوین تتر تعدادی آدرس حاوی 873 هزار دلار USDT را در ارتباط با فعالیت‌های غیرقانونی در اسرائیل و اوکراین را مسدود می‌کند.

ناشر استیبل کوین تتر با همکاری سازمان‌های مجری قانون محلی اقدام به مسدود کردن 32 آدرس مرتبط با فعالیت‌های تروریستی در اسرائیل و اوکراین کرد.

طبق گزارشات ارزش حساب‌های مسدود شده 873118 دلار بوده است. این اقدام با همکاری دفتر ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل انجام شد.

ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال

پائولو آردوینو مدیرعامل تتر، این واقعیت را برجسته کرد که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به راحتی در پلتفرم‌های بلاکچین قابل ردیابی هستند. این امر تتر را قادر می‌سازد تا حساب‌های مرتبط با تامین مالی تروریسم را مسدود کند. آردوینو در ادامه افزود: «برخلاف تصور عمومی، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ناشناس نیستند. آن‌ها قابل ردیابی و همچنین قابل پیگیری‌ترین دارایی‌ها هستند.»

آردوینو مدیرعامل شرکت افزود: «ناشر استیبل کوین به طور فعال با آژانس‌های مجری قانون جهانی برای ردیابی وجوه غیرقانونی و در صورت امکان مسدود دارایی‌های مرتبط با فعالیت‌های جنایی و تروریستی کار می‌کند.»

تتر در اواخر سال 2022 بیش از 360 میلیون دلار را مسدود کرده بود. این شرکت متعاقبا بیش از 100 میلیون دلار USDT را رهگیری و مجددا منتشر کرد.

این شرکت تخمین‌ زده که در مجموع 835 میلیون دلار USDT را مسدود کرده است. این مسدود‌ها عمدتا مرتبط با هک‌های صرافی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است. تتر با 32 کشور در سراسر جهان برای رسیدگی به فعالیت‌های مجرمانه سایبری مرتبط با استیبل کوین با پشتوانه دلار همکاری می‌کند.

یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل، در ژوئن 2023 اعلام کرد که میلیون‌ها دلار که به گروه شبه نظامی لبنانی حزب‌الله منتقل شده بود را توقیف کرده است.

با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis، بیش از 1.7 میلیون دلار ارز دیجیتال در این عملیات کشف و ضبط شد.

طبق داده‌های بلاکچین، مجرمان سایبری بجای استفاده از بیت کوین از استیبل کوین‌ها و آلت کوین‌ها استفاده می‌کنند. زیرا این رمزارزها در دسترس و همچنین قابل شست‌وشو از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز هستند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: مسدود کردن 873 هزار دلار USDT مرتبط با فعالیت‌های اسرائیل و اوکراین