قیمت بیت کوین همگام با طلا در حال افزایش است. این فلز گران‌بها به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده که نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران خود را برای آشفتگی بازار سهام آماده می‌کنند.

قیمت طلا از بالاترین رکورد تاریخی خود گذشت و مرز 2100 دلار را در 4 دسامبر شکست. در همین حال بیت کوین نیز برای اولین بار طی 19 ماه گذشته به بالای 41 هزار دلار سید.

بیت کوین بازگشت پیروزمندانه و شگفت‌انگیزی را از خود نشان داد. قیمت این رمزارز بزرگ برای اولین بار پس از آوریل 2022 به آستانه 40 هزار دلار رسید. علاوه بر تمام این موارد، بیت کوین از ابتدای سال تا کنون پیشرفت قابل توجه 140 درصدی داشته است.

مارکوس تیلن رئیس تحقیقات ماتریکسپورت، هنوز آینده روشن‌تری را برای بیت کوین پیش‌بینی می‌کند. فعالان و سرمایه‌گذاران طبق الگوهای تاریخی قبل از هاوینگ بیت کوین پیش‌بینی کرده‌اند که بیت کوین تا قبل از نصف شدن به قیمت 60 هزار دلار و تا پایان سال 2024 به 125 هزار دلار می‌رسد.

بادهای سوداگرانه و احساسات مردم با تایید بالقوه صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) بیشتر شده است.

تحلیلگران ETF بلومبرگ احتمال می‌دهند که همه پیشنهادات معلق تا 10 ژانویه تایید خواهند شد. این امر علاوه‌بر ایجاد دوره جیدی از مشارکات نهادی و سرمایه‌گذاری در بیت کوین، قیمت بیت را نیز به شدت افزایش می‌دهد.

طلا هم‌زمان با عرض شدنش در بازار وارد یک رالی 8 ساله شد. در نتیجه طلا در بازه زمانی سال‌های 2005 تا 2012 هیچ کاهشی نداشت.

بیت کوین طی حرکت خود به بالای سطح روانی 40 دلار رسید. همچنین تایید احتمالی ETF بیت کوین در ژانویه موجب اقویت احساسات شده است. در همین حال نیز انتظار می‌رود طی 5 ماه آینده که بیت کوین نصف خواهد شد قیمت این رمزارز بزرگ نیز افزایش قابل توجهی داشته باشد.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: طلا و بیت کوین رشد شگفت آوری داشته و به بالاترین حد خود رسیدند