بعد از کاهش قابل‌توجه اتریوم، قیمت آن خیلی کاهش یافت و محدوده معاملاتی پایدار خود را در منطقه ۳۵۰۰ دلاری حفظ کرد، با وجود این رکود، جریان اتریوم در صرافی‌ها متفاوت بود که منعکس‌کننده احساسات متفاوت در میان معامله‌گران است.

تجزیه و تحلیل روزانه AMBCrypto، نشان می‌دهد که اتریوم شروع پرنوسانی را در این ماه نشان داد و در اول جولای، ETH تقریباً 3430 دلار معامله می‌شد و روز بعد با کاهش جزئی در محدوده 3400 دلار باقی‌ماند ولی در روزهای بعد کاهش شدیدتری داشت و تا 5 جولای، قیمت آن به حدود 2980 دلار کاهش یافت.

پس از نوسانات بیشتر، بین سود و زیان در تغییر بود و در 8 ژوئیه، با 3 درصد افزایش قیمت آن به 3018 دلار رسید و هم‌ اکنون با افزایش بیش از 2 درصد در حدود 3083 دلار معامله شد.

نمودار1 اتریوم توانست اوج خود را بدست اورد

به گزارش TradingView، شاخص قدرت نسبی (RSI) پشت سرهم افزایش جزئی در قیمت را نشان داد. علی‌رغم این بهبود RSI زیر علامت خنثی 50 قرار گرفت و حدودا رقم 40 را نشان می‌دهد که با بهبود احساسات بازار، همچنان در محدوده نزولی باقی‌مانده است.

CryptoQuant با تجزیه و تحلیل جریان خالص در مبادله اتریوم یک الگوی نوسانی بین جریان‌های ورودی و خروجی مشاهده می‌شود که نشانه احساسات مختلف معامله‌گران است.

در دو روز گذشته، جریان خالص مثبت بوده است، به این معنی که بیشتر از اتریوم برداشت شده در صرافی‌ها واریزی انجام شده است و این نشان می‌دهد که معامله‌گران احتمالاً آماده فروش یا تجارت هستند و پیش‌بینی می‌کنند که سود کنند یا زیان را کاهش دهند.

نمودار2  اتریومتوانست اوج دوباره خود را بدست اورد

 CryptoQuant، گزارش داد که در روزهای منتهی به افزایش اتریوم، جریان خالص منفی بود زیرا برداشت‌های اتریوم از صرافی‌ها بیشتر از سپرده‌ها بوده است.

معامله‌گران با این روند معمولا دارایی‌های خود را برای نگهداری طولانی مدت به کیف پول‌های خصوصی منتقل می‌کنند و یا برای جلوگیری از خطرات مربوطه مبادله می‌کنند.

اینکه انحراف قابل‌توجهی نسبت به جریان‌های ورودی یا خروجی سنگین وجود نداشته است نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران نسبتاً بدون تغییر باقی‌مانده است و روند معمولی و پویای بازار ادامه دارد.

در 48 ساعت گذشته تجزیه و تحلیل حجم معاملات اتریوم افزایش محسوسی دارد که احیای فعالیت بازار را نشان می‌دهد، Santiment اشاره کرد که ارزش بازار اتریوم تقریبا در شرایط BTC است.

 بر اساس داده‌های Santiment، حجم معاملات در7 جولای به حدود 10 میلیارد دلار کاهش یافت و این کاهش کوتاه‌مدت بود و تا 8 جولای، حجم معاملات به بیش از 21 میلیارد دلار افزایش یافت و تاکنون حجم آن همچنان بالا و بیش از 19 میلیارد دلار بود.

نمودار3 اتریوم توانست اوج خودرا بدست اورد

افزایش در حجم معاملات، به‌ویژه با روند فعلی قیمت، حاکی از آن است که خرید اتریوم بیشتر از فروش آن بوده است.

منبع خبر: ambcrypto

لینک مطلب: چگونه اتریوم اوج خود را دوباره به دست آورد