به راهنمای جامع نحوه کسب NFT رایگان خوش آمدید. همان‌طور که چشم‌انداز دارایی‌های دیجیتال همچنان در حال گسترش است، جذابیت NFTها مخاطبان جهانی را مجذوب خود کرده است.

این مطلب جامع شما را از طریق روش‌های متنوع جهت به دست آوردن NFT رایگان راهنمایی می‌کند و به شما کمک می‌کند بدون پرداخت هزینه، وارد دنیای دارایی‌های دیجیتال شوید. این مقاله بینش‌ها و روش‌های مورد نیاز برای دریافت مجموعه nft رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توانید برای به دست آوردن NFT به صورت رایگان انتخاب کنید، لطفاً توجه داشته باشید که اینها فقط دستورالعمل‌هایی هستند که باید انجام شوند و قبل از استخراج رایگان NFT باید تمام اقدامات امنیتی ممکن را انجام دهید. همچنین، ممکن است بخواهید از این تاکتیک‌ها در سراسر بلاک چین استفاده کنید تا شانس خود را برای دریافت هر چه بیشتر NFT (به روشی ایمن) افزایش دهید!

NFTهای رایگان را می‌توان از طریق ایردراپ‌های NFT دریافت کرد. ایردراپ‌های NFT، مانند هر ایردراپ دیگری، به دارندگان NFT با توکن‌های اضافی پاداش می‌دهد. این روش جامعه NFTهای خاص را تقویت می‌کند و باعث ایجاد تبلیغات می‌شود.

هدف از Airdrops تشویق مردم به نگه داشتن توکن‌های خود و خرید بیشتر است. به همین دلیل است که مخاطبان هدف آنها عمدتاً کسانی هستند که قبلاً توکن‌های NFT دارند یا در کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت می‌کنند. برای دریافت ایردراپ، باید حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و اعلامیه‌های پروژه‌های مختلف ارز دیجیتال و NFT مورد علاقه را دنبال کنید.

با این حال، ممکن است برخی از خطرات نیز وجود داشته باشد. گاهی اوقات، هکرها از ایردراپ‌های رایگان NFT برای اتصال قراردادهای هوشمند مخرب به کیف پول کاربر استفاده می‌کنند تا ارزهای دیجیتال آنها را به سرقت ببرند. برای ایمنی بهتر است از یک کیف پول مجزا برای دریافت ایردراپ استفاده کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن برای کمپین‌های Airdrop: اگرعلاقه‌مند به دریافت NFTهای رایگان از طریق ایردراپ هستید باید بدانید چه فعالیت‌هایی ممکن است شما را برای این هدایای دارایی دیجیتالی هیجان‌انگیز واجد شرایط کند. برای افزایش صلاحیت نیاز است فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

  • به طور مرتب کانال‌های ارتباطی رسمی پروژه را بررسی کنید.
  • با پروژه و جامعه آن تعامل مثبت داشته باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که کیف پول شما از NFTهای در حال عرضه پشتیبانی می‌کند.
  • کارهای مورد نیاز را به سرعت انجام دهید.
  • از صفحه رسمی Airdrop دیدن کنید: به اطلاعیه‌های رسمی Crypto Airdrops، رسانه‌های اجتماعی و به روزرسانی پروژه‌ها توجه داشته باشید تا از رویدادهای airdrop آتی آگاه شوید.
  • واجد شرایط بودن را بررسی کنید: اطمینان حاصل کنید که معیارهای واجد شرایط بودن مشخص شده برای airdrop، مانند حداقل دارایی توکن یا وظایف خاص را دارید.
  • دستورالعمل‌ها را دنبال کنید: دستورالعمل‌های ارائه شده برای شرکت در ایردراپ را دنبال کنید. ممکن است شامل اتصال کیف پول شما، تأیید مشارکت یا تکمیل وظایف خاص باشد.
  • مقداری رمز ارز نگه دارید: مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگه دارید تا واجد شرایط ایردراپ شوید. مدت زمان و هر شرایط خاص دیگر را بررسی کنید.
  • مشارکت خود را تایید کنید: مشارکت خود را از طریق کانال‌های تعیین شده یا در رابط کیف پول خود تأیید کنید.
  • منتظر توزیع توکن باشید: پس از تایید، صبورانه منتظر توزیع توکن‌های رایگان و هر گونه پاداش اضافی باشید.

به یاد داشته باشید، ویژگی‌های هر ایردراپ می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همیشه قبل از شرکت، تحقیقات کامل انجام دهید، به‌روز بمانید و پیگیری کنید.

یکی از راه‌های دریافت NFTهای رایگان، هدایا است. سازندگان اغلب از هدایا برای تبلیغ پروژه‌های NFT خود استفاده می‌کنند.

راه دیگر برای یافتن هدایای NFT، جستجوی آنها در موتورهای جستجو یا پیوستن به لیست‌های پستی پروژه‌های محبوب NFT است. هدیه NFT یک قرعه کشی است، بنابراین برنده شدن در NFTهای رایگان ممکن است چالش برانگیز باشد، اما شرکت در بسیاری از هدایا شانس شما را برای دریافت NFT رایگان افزایش می‌دهد.

هدایای NFT یک استراتژی بازاریابی است که پروژه‌های بزرگ بلاک چین از آن برای افزایش آگاهی در مورد محصولات خود استفاده می‌کنند. برای شرکت یا پروژه، هدایا آگاهی از برند را افزایش‌ می‌دهد و کاربران جدیدی را به پلتفرم‌های جامعه خود می‌آورد.

یک نمونه هدایای تبلیغاتی NFT رایگان
هدایای تبلیغاتی NFT رایگان

هدایای NFT زمانی که به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده می‌شود، دید و پذیرش توکن را افزایش می‌دهد. برای شما، شرکت‌کننده، هدایا راهی عالی برای شروع جمع‌آوری NFT است. این یک راه رایگان و آسان برای دستیابی به برخی از دارایی‌های دیجیتال رایگان است.

همان‌طور که گفته شد، انواع مختلفی از هدایای NFT وجود دارد، بنابراین ضروری است قبل از ورود، تحقیق خود را انجام دهید.

با توجه به تعداد زیاد هدایا برای ورود، قوانین متفاوتی بین هر کدام وجود خواهد داشت. با این حال، شرکت در هر جایزه NFT اغلب بسیار ساده است. معمولاً تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق یک لیست ایمیل ثبت نام کنید، وارد یک سرور discord شوید یا در کانال‌های رسمی رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کننده شرکت کنید.

همان‌طور که قبلا ذکر شد، پروژه‌ها یا برندهای مختلف ممکن است در حال اجرای یک قرعه‌کشی باشند. آنها ممکن است این کار را از طریق وب سایت خود یا از طریق رسانه‌های اجتماعی خود انجام دهند.

پروژه هدیه NFT رایگان
پروژه هدیه NFT رایگان

اغلب اوقات از شما خواسته می‌شود که برای شرکت در ایردراپ کاری ساده انجام دهید. مثل پیوستن به یک لیست پستی یا دنبال کردن یک حساب کاربری خاص در توییتر است. در ازای آن، شما برای برنده شدن یک NFT که به صورت تصادفی اهدا می‌شود، وارد می‌شوید.

مثال دیگر این است که از شما خواسته می‌شود کار خاصی را انجام دهید، مانند بازتوییت کردن یک پست، نظر دادن روی یک پست یا اشتراک گذاری یک پیوند. سایر ورودی‌های هدیه ممکن است کاملاً تصادفی باشند. برنده ممکن است به طور تصادفی از بین همه شرکت‌کنندگان انتخاب شود، برای مثال، فقط برای وارد کردن آدرس ایمیل آنها.

پرورش NFT یک مفهوم نوآورانه است که در فضای کلکسیونی دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است که شامل ترکیب دو یا چند NFT برای ایجاد یک NFT جدید و منحصر به فرد است.

به آن به عنوان یک شکل دیجیتالی از تولید مثل فکر کنید. NFT حاصل، مهارت‌ها یا ویژگی‌هایی را از NFT‌های اصلی خود به ارث می‌برد و بسیار شبیه به وراثت ژنتیکی در موجودات بیولوژیکی است.

نحوه عملکرد NFT Breeding

انتخاب والدین: برای شروع فرآیند پرورش NFT، کلکسیونرها و هنرمندان دو NFT را به عنوان “والدین” انتخاب می‌کنند. هر NFT دارای مهارت‌های خاصی است که به فرزندان به ارث می‌رسد. این مهارت‌ها شامل عناصر بصری، اجزای صوتی یا حتی ابرداده‌ها می‌شود.

تولید الگوریتمی: یک الگوریتم، NFT جدید را تولید می‌کند و مهارت‌های NFTهای والدین را ترکیب می‌کند. این الگوریتم ممکن است تصادفی بودن را در خود جای دهد و از منحصر به فرد بودن NFT اطمینان حاصل کند.

هنگامی که NFT جدید ایجاد شد، به عنوان یک NFT مجزا بر روی بلاک چین قرار می‌گیرد. می‌توان آن را مانند هر NFT دیگری معامله کرد.

کل فلسفه مدل «بازی برای کسب درآمد» این است که کاربران، فعال در بازی شرکت کنند و محتوای دیجیتالی که در حین بازی به دست می‌آورند می‌تواند با پول واقعی فروخته شود.

برخلاف بازی‌های سنتی که محتوای دیجیتال (غنائم، سلاح‌ها، وسایل، سکه‌ها، ماشین‌ها و غیره) صرفاً در یک بازی کار می‌کنند، در بازی‌های P2E، محتوای دیجیتال به یک دارایی دیجیتال تبدیل می‌شود.

Axie Infinity یکی از محبوب‌ترین بازی‌های NFT Play-to-Earn است. در این بازی که از سری Pokemon الهام گرفته است، بازیکنان می‌توانند حیوانات خانگی دیجیتال Axia را جمع آوری و پرورش دهند.

هر Axie ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به عنوان یک NFT عمل می‌کند. شما می‌توانید آنها را در بازار NFT معامله کنید و قیمتی که Axie می‌تواند به دست آورد به کمیاب بودن و ویژگی‌های منحصر به فرد آن بستگی دارد.

بازیکنان می‌توانند در نبردهای PVP شرکت کنند، وظایف مختلفی را در حالت ماجراجویی انجام دهند که برای آن می‌توانند یک توکن Smooth Love Potion (SLP) دریافت کنند.

این بازی همچنین دارای توکن دیگری به نام Axis Infinity Shard (AXS) است که به عنوان یک توکن حاکمیتی در بازی Axie Infinity عمل می‌کند.

می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد بازی Axie Infinity در وب سایت رسمی آنها مشاهده کنید.

بازی اکسی اینفینیتی و 
دریافت NFT رایگان

CryptoKitties مجموعه‌ای دیجیتالی هستند که برای اجرای بازی با همین نام استفاده می‌شوند. هر CryptoKitty ظاهر منحصر به فرد و ویژگی‌های ژنتیکی خود را دارد که نادر بودن آن را تعیین می‌کند.

بازیکنان می‌توانند CryptoKitties را بخرند، بفروشند و پرورش دهند. وقتی دو کریپتو کیتی را پرورش می‌دهید، یک کریپتو کیتی جدید با Cattributes بر اساس ژن‌های والدینش دریافت می‌کنید. همچنین ممکن است جهش‌هایی وجود داشته باشد که در آن یک نوزاد تازه متولد شده دارای یک ویژگی است که از هیچ یک از والدین خود به ارث نبرده است.

بازی کریپتو کیتیز جهت دریافت NFT رایگان

بازی‌های Play-to-Earn به کاربران این امکان را می‌دهند تا ارزهای رمزنگاری شده یا NFTهایی را که می‌توان در صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش کرد، کسب کنند.

از جمله بازی‌های محبوب برای کسب درآمد می‌توان بهGods Unchained ،Splinterlands ،Sandbox ،Alien Worlds و Sorare Fantasy football اشاره کرد.

Play-to-Earn (P2E) اصطلاحی است که مدلی را توصیف می‌کند که بازی‌های ویدیویی، فناوری بلاک‌ چین، ارزهای دیجیتال و NFTها را ترکیب می‌کند.

بسیاری از بازی‌های Play-to-Earn نیز توکن‌های مخصوص به خود را دارند. با کمک این توکن‌ها می‌توانید محتوای درون بازی را خریداری کنید و می‌توانید آن را به عنوان پاداش برای گذراندن سطوح مشخص دریافت کنید.

در بازی‌های Play-to-Earn، تجهیزاتی که استفاده کرده‌اید و حتی شخصیت شما ارزش واقعی دارند. در حال حاضر، هر شکل از دارایی دیجیتال در بازی‌ها اغلب به عنوان یک NFT ظاهر می‌شود. (پروژه‌های NFT بیشترین کاربرد را در دنیای بازی دارند)

بازی‌های Play-to-Earn غیرمتمرکز هستند. این بدان معناست که شرکت یا گروهی از افرادی که بازی را ساخته‌اند کنترل کاملی بر آن ندارند، اما جامعه‌ای که به طور فعال در بازی شرکت می‌کند، در مورد تغییرات خاصی که در بازی ارائه می‌شود، حق رای دارند.

NFT رایگان در بازی‌های P2E مبتنی بر بلاکچین NFT

بهترین مکان‌ها برای جستجوی هدایای آتی و کسب NFT رایگان، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، دیسکورد، تلگرام و ردیت هستند.

پروژه‌ها و جوامع NFT نیز میزبان هدایایی در Discord هستند. معمولاً باید به سرور Discord بپیوندید که میزبان هدایا است و دستورالعمل‌های موجود در کانال هدیه را دنبال کنید. برخی از نمونه‌های این دستورالعمل‌ها پاسخ دادن به یک پیام خاص، شرکت در فعالیت‌های گروه یا به پایان رساندن مشاغل خاص است.

ممکن است برای پیدا کردن یک گروه Discord که هدایا را میزبانی می‌کند مشکل داشته باشید. اما هنگامی که به تعدادی از سرورهای Discord پروژه NFT ملحق شدید، باید بتوانید تعداد کمی از آنها را پیدا کنید. آنها همچنین به جای اینکه مستقیماً NFTهای رایگان را برای شما ارسال کنند، بیشتر نقاط سفید را در اختیار شما قرار می‌دهند، اما نقاط سفید همچنان می‌توانند سودآور باشند.

توییتر گزینه شماره یک برای جستجوی اطلاعات برای هدایای ارزهای دیجیتال است. برای اینکه مردم آن‌ها را دنبال کنند و از NFT‌هایشان حمایت کنند، بسیاری از پروژه‌ها، هنرمندان و اینفلوئنسرها هدایایی را در X برگزار می‌کنند. برای یافتن اطلاعات مربوط به هدایا، کاربران باید هشتگ‌هایی را جستجو کنند که عبارت «NFT» را در خود جای داده است.

در بیشتر موارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پست را باز کنید یا دوستان خود را تگ کنید تا واجد شرایط دریافت NFT رایگان شوید. به طور معمول، شخصی که میزبان جایزه است، برندگان را به صورت تصادفی یا با پیروی از قوانین تعیین شده انتخاب می‌کند.

با این‌حال، به خاطر داشته باشید که برخی از این هدایا ممکن است جعلی باشند. مراقب کلاهبرداری‌ها باشید و مطمئن شوید که روی پیوند مشکوک کلیک نکنید.

مینت یک NFT به صورت رایگان به معنای ضرب کردن آن بدون پرداخت کارمزد است. کارمزدها بر اساس بلاکچین مورد نظر متفاوت است. به عنوان مثال، اتریوم برای دریافت هزینه‌های بسیار بالا شناخته شده است، در حالی که Polygon به دریافت هزینه‌های بسیار پایین معروف است.

ضرب NFT به صورت رایگان کارمزد را در طول فرآیند ایجاد حذف می‌کند، توجه داشته باشید که ممکن است هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌های فروش یا انتقال NFT همچنان اعمال شود.

از زمانی که NFTها رونق گرفتند. بسیاری از مردم علاقه‌مند شدند که چگونه NFTها را به صورت رایگان مینت کنند.

در حالی که برخی از بلاک‌ چین‌ها کارمزدهای سنگینی را بر سازندگان تحمیل می‌کنند، شما می‌توانید از پلتفرم‌هایی مانند OpenSea، Rarible و Mintable در پروژه‌های رایگان NFT شرکت کنید.

در OpenSea

OpenSea یک بازار NFT است که به عنوان یک پلتفرم مینت نیز عمل می‌کند. از چندین بلاک چین از جمله اتریوم، Polygon، Arbitrum، Optimism، Klaytn، Avalanche، Base و Zora پشتیبانی می‌کند. تمرکز اصلی آن ایجاد یک اکوسیستم پر رونق برای سازندگان، خریداران و فروشندگان است.

در Rarible

 Rarible پلتفرمی است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است که کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌های دیجیتالی را ایجاد و بفروشند. این شبکه از شبکه‌های اتریوم، RARI Chain، Astar zkEvm، Kroma، zkSync و Immutable X پشتیبانی می‌کند.

در Mintable

Mintable یکی دیگر از پلتفرم‌های NFT است که بر روی اتریوم ساخته شده است و به دلیل فرآیند ایجاد NFT بدون کارمزد است، که نه تنها رایگان است، بلکه کاربر پسند نیز هست و از سایر رقبا متمایز است. از بلاک چین‌های اتریوم و XRP پشتیبانی می‌کند.

این پلتفرم یک تجربه یکپارچه را ارائه می‌دهد و آن را به ویژه برای مبتدیان در فضای NFT مناسب می‌کند. با این حال، مهم است بدانید که Mintable در مرحله فروش پس از اتمام موفقیت‌آمیز فروش، هزینه خدمات 5٪ را دریافت می‌کند.

برنامه ارجاع کریپتو راهی برای کسب درآمد از طریق دعوت از افراد دیگر برای پیوستن به یک پلتفرم کریپتو، عمدتا صرافی‌ها است.

هنگام پیوستن به برنامه‌های ارجاع، نیازی به سرمایه‌گذاری برای شروع ندارید. بنابراین مهارت‌های اجتماعی و شبکه‌سازی شما برای شروع ضروری است.

یکی از راه‌های دریافت NFTهای رایگان از طریق ارجاع ارز دیجیتال و برنامه‌های وابسته است. پروژه‌های مختلف اغلب آنها را به عنوان پاداشی برای به اشتراک‌گذاری پیوند وابسته و تشویق کاربران جدید به ثبت نام در پلتفرم ارائه می‌کنند.

به عنوان مثال، دروازه خدمات رمزنگاری Chains.com به کاربران خود برای دعوت از دیگران برای پیوستن به پلتفرم، به جوایزی دسترسی پیدا می‌کنند. افراد بر اساس تعداد کاربران ارجاع شده و تعداد توکن‌های بومی $CHA خریداری شده پاداش دریافت می‌کنند. هر چه موجودی حساب ارجاع دهنده بیشتر باشد، کاربران ارجاع دهنده پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد. جوایز شامل بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT است.

لینک مطلب: چگونه NFT رایگان بگیریم، آشنایی با انواع روش‌های دریافت nft رایگان